با شما تماس می گیریم...


مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

قطره ضدقارچ پوستی
۱۴ آذر ۱۳۹۷ بدون نظر 84 بازدید

قطره ضد قارچ پوستی

[تعداد: 1    میانگین: 3/5]

هنگامی که قارچ ها و باکتری های مضر به پوست حمله می کنند ، باید به موقع و قبل از گسترش عارضه ی پوستی به درمان قارچ پوستی اقدام نمود زیرا سلامت بافت پوست به عنوان اولین سد دفاعی بدن همواره باید مورد توجه قرار گیرد ، در همین راستا در این مقاله ، قطره ضد قارچ پوستی مورد بررسی قرار گرفته شده است .

قطره ضد قارچ پوستی

جهت مبارزه علیه قارچ های تخریب کننده ی پوست ، قطره های مختلفی وجود دارد دارد که در میان آنها ، قطره کلوتریمازول به عنوان یک داروی ضد قارچ قوی با نتایج بسیار موثر و مثبت ، توانسته مورد توجه پزشکان و بیمارن قرار گیرد .
اکثر عفونت های قارچی نظیر ؛ کاندیدا آلبیکانس ، عفونت قارچی ناخن ، تنیا ورسیکالر و … را می توان به کمک قطره کلوتریمازول درمان نمود ، زیرا این دارو ، با حمله به دیواره سلولی قارچ ها ، ساختار قارچ ها را نشانه گرفته و آنها را از بین می برد .

دیگر اشکال قطره ضد قارچ پوستی

قطره کلوتریمازول با توجه به نیاز فرد به شکل های مختلفی چون ؛ قرص واژینال ، کرم جلدی و کرم واژینال نیز به مصرف می رسد که جدب سیستمیک این دارو پایین بوده اما مصرف آن به صورت موضعی بهترین فرم آن می باشد که جذب آن از طریق واژن تا ۳۰ درصد بالاتر خواهد بود ، به هر حال نوع مصرفی این دارو به تشخیص پزشک متخصص پوست پس از بررسی مشکل پوستی و تشخیص علت بیماری دارد و نمی توان خودسرانه بدون تجویز پزشک به مصرف این دارو اقدام نمود .

قطره ضد قارچ پوستی

قطره ضد قارچ پوستی

مصرف قطره ضد قارچ پوستی

● در ماه‌ های اول حاملگی مخصوصا سه ماه اول ، بدون تجویز و مشورت پزشک نمی توان از این دارو استفاده کرد .
● این دارو نباید به چشم‌ ها برسد لذا در صورت ورود این دارو به چشم ، هر چه زودتر آن ها را با آب تمیز شست و شو دهید .
● در صورت مشاهده سوختگی و تحریک پوست که از جمله عوارض شدید کلوتریمازول است باید مصرف این دارو قطع گردد .
● در دوران شیردهی مصرف این دارو بی‌ خطر است .
● از آنجا که متابولیسم کلوتریمازول از طریق کبد انجام می ‌شود ، لذا مصرف این دارو با الکل تداخل دارویی دارد و به کبد فرد فشار وارد خواهد کرد .
● در عفونت ‌های قارچی واژن علاوه بر استفاده از این دارو، لازم است تا لباس‌ های زیر هر روز عوض و پس از شست ‌و شوی مناسب با آب داغ جلوی آفتاب خشک شوند تا قارچ به طور کلی نابود گردد .
● پس از مصرف این دارو ، از تماس نور خورشید با ناحیه ی تحت درمان باید جلوگیری کرد .

منبع : کلینیک تخصصی جوانسازی پوست آریا ایران نوین

به اشتراک بگذاریددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *