با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  آسیب دکلره به موها
  28 نوامبر 2018 بدون نظر 290 بازدید

  آسیب دکلره به مو

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 5]

  تغییر رنگ موها از جمله روش های رایج تغییر در چهره است که علاوه بر زنان در مردان نیز رواج دارد ، با این حال زنان بیشتر به این روش زیبایی علاقه دارند ، اما برخی افراد موهایی تیره دارند و جهت ایجاد زنگ دلخواه بر روی موها نیاز به بی رنگ کردن موها با همان دکلره کردن موها دارند که این مسئله با مشکلات برای مو همراه است ، در همین راستا در این مقاله ، آسیب دکلره به مو مورد بررسی قرار گرفته شده است .

  دکلره کردن موها

  پودر دکلره قابلیت برداشتن رنگ دانه های مو را دارد ، لذا به راحتی با این ماده می توان رنگ مو را برداشت و زمینه نشستن رنگی دیگر بر موها را فراهم ساخت .
  در واقع ترکیب پودر دکلره و اکسیدان ، با نفوذ در ساقه ی مو پیوندهای شیمیایی مولکول های تشکیل دهنده ی رنگ مو را شکسته و از بین می برند و در نهایت رنگ پلاتینی روی مو ایجاد نی گردد وه می توان انواع رنگ دلخواه را بر روی آن ایجاد نمود .

  آسیب به فولیکول مو

  آسیب به فولیکول مو با دکلره

  آسیب های دکلره به مو

  استفاده بیش از حد و بدون وقفه از دکلره جهت ایجاد رنگ دلخواه با عوارضی چون ؛ ریزش مو ، سفیدی مو ؛ التهاب و قرمزی پوست سر ، پوسته ریزی پوست سر ، تورم پوست ، خشکی موها ، تغییز پروتیین های مو ، شکنندگی و موخوره همراه خواهد بود که به شدت تخریب ساقه و حتی ریشه ی موها را به همراه خواهد داشت ، هنگامی که استفاده از دکلره کردن موها بدون وقفه و استراحت دادن به موها باشد ، مشکلات و عوارض حاصل از این ماده ی شیمیایی بر روی موها بیشتر و بیشتر خواهد شد تا جایی که فرد به ریزش مو و کم پشتی ناحیه ی سر دچار می گردد .

  آسیب دکلره به مو

  آسیب دکلره به مو

  جلوگیری از آسیب دکلره به مو

  به منظور جلوگیری از آسیب دکلره به مو و کاهش عوارض آن بهتر است ، استفاده از دکلره را تنها در سال یک بار انجام دهید ، تا در این مدت مو فرصت کافی جهت رشد داشته باشد و دیگر دکلره و رنگی سبب آسیب به موها نگردد .
  حتما اگر تا به حال از دکلره بر روی موهای خود استفاده نکرده اید ، قبل از دکلره کردن موها ، این ماده را بر روی قسمتی از موها امتحان کنید و در صورت عدم وجود حساسیت و التهاب از آن استفاده کنید ، در غیر این صورت استفاده از دکلره غیرمجاز است .
  پس از دکلره کردن از شامپوهای ملایم ( نظیر شامپو بچه ) و نرم کننده استفاده کنید تا موها و پوست سر دچار خشکی و حساسیت نشوند .
  پس از شستن موها بعد از دکلره و رنگ کردن ، سطح موها را با یک لایه از روغن های طبیعی ( روغن زیتون ، نارگیل و … ) و یا لوسیون بپوشانید تا مو بتدریج به حالت اولیه ی خود بازگردد .
  پس از دکلره و رنگ کردن موها ، از سشوار ، اتوی مو و حالت دهنده های مو استفاده نکنید زیرا آسیب به موها را افزایش خواهند داد .

  منبع : کلینیک تخصصی کاشت موی طبیعی  آریا ایران نوین

  به اشتراک بگذارید  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.