با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  آسیب سشوار به مو
  28 نوامبر 2018 بدون نظر 353 بازدید

  آسیب سشوار به مو

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 4]

  داشتن موهایی لطیف و پرپشت نیاز به رسیدگی و یکسری مراقبت های ساده اما بسیار کاربردی دارد ، نحوه ی سشوار کشیدن صحیح موها از جمله ی این مراقبت ها است ، در همین راستا در این مقاله ، آسیب سشوار به مو مورد بررسی قرار گرفته شده است .

  سشوار زدن موها

  سشوار از جمله وسایل حرارتی پرکاربرد در فصول مختلف سال جهت خشک کردن و حالت دادن موها پس از استحمام و در آرایشگاه ها است ، از آنجا که این وسیله دارای حرارت های متفاوتی جهت خشک کردن و حالت دادن موها است ، لازم است از روش استفاده ی صحیح از آن را یاد گرفت تا موها دچار آسیب نگردند ، در ادامه با ما همراه باشید تا ضمن برشماری آسیب های ناشی از سشوار برای موها ، روش جلوگیری از آسیب های احتمالی حاصل از این وسیله نیز عنوان گردد .

  آسیب به فولیکول موها

  آسیب به موها برای سشوار کشیدن

  آسیب های سشوار به مو

  بسیاری از افراد به گمان اینکه سشوار تنها بر روی ساقه ی موها تاثیر دارد و آسیبی به ریشه ی موها وارد نمی کند ، از این وسیله ی حرارتی پرقدرت و آسیب رسان به موها ، بیش از اندازه استفاده می کنند در حالی که استفاده ی بیش از حد از سشوار موجب ایجاد دانه هایی روی تنه ی مو ، ناصافی ، بی نظمی ، خشکی و موخوره گرفتن موها خواهد شد ، در نتیجه شادابی ، لطافت و زیبایی موها از بین می رود .
  اگر چه سشوار کشیدن موها به طور مستقیم عاملی برای ریزش موها محسوب نمی گردد اما استفاده ی بیش از حد این وسیله ، عارضه ی ریزش موها را تشدید خواهد کرد ، لذا فرد باید به میزان کم و به طور صحیح از آن استفاده نماید .

  آسیب سشوار به موها

  آسیب سشوار به موها

  جلوگیری از آسیب های سشوار به مو

  به منظور جلوگیری از آسیب های وارده از سشوار به مو لازم است فرد ابتدا به خوبی آب موها را به حوله به آرامی تا حد ممکن خشک کند و در نهایت نیز از حرارت ملایم این وسیله استفاده کند تا کمترین آسیب به موها وارد نگردد .
  استفاده از باد سرد سشوار نیز موجب آسیبی به بافت و تنه ی موها خواهد شد هنگامی که موی خیس در معرض هوای سردتر و یا گرم تر از دمای خود قرار می گیرد ، دچار تنش شده و آسیب می بیند ، لذا حرارت ملایم پس خشک کردن موها بهترین دما برای خشک کردن یا حالت دادن موها است .

  منبع : کلینیک تخصصی کاشت موی طبیعی  آریا ایران نوین

  به اشتراک بگذارید  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.