با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  از بین بردن جای جوش با لیزر
  3 اکتبر 2018 بدون نظر 1570 بازدید

  از بین بردن جای جوش با لیزر

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 5]

  جای جوش یا اسکار حاصل از جوش ، پوست فرد را به شدت ناهموار خواهد کرد و سبب ظاهر نامناسب پوست و کاهش اعتماد به نفس فرد می گردد ، لذا درمان آن بسیار لازم خواهد بود ، در همین راستا در این مقاله ، از بین بردن جای جوش با لیزر مورد بررسی قرار گرفته شده است .

  انواع جای جوش

  جای جوش (اسکار آکنه) در دو دسته ی اسکارهای فرو رفته یا آتروفیک ، اسکارهای برجسته یا هیپرتروفیک قرار دارند که فرد زمانی می تواند جهت درمان و اصلاح اسکار آکنه خود به پزشک متخصص پوست مراجعه کند که حداقل به مدت سه ماه ضایعه ی آکنه نداشته باشد و جوش‌های وی درمان شده باشد و از سوی دیگر ، اگر تحت درمان با آکوتان بوده ، حداقل ۶ ماه از قطع درمان این دارو گذشته باشد تا بدین ترتیب بتوان بدون احتمال ایجاد هر گونه عارضه ای ، به درمان جای جوش پرداخت .

  درمان جای جوش

  به طور کلی فرد متقاضی درمان جای جوش باید انتظارات معقول از نتیجه درمان داشته باشد زیرا اسکار حاصل از جای جوش تنها در مواردی کم ، هرگز به صورت کامل و ۱۰۰% درمان نمی‌شود ، از این رو انتظار محو شدن کامل یک جای جوش با یک یا دو جلسه لیزر درمانی امکان پذیر نیست .

  از بین بردن جای جوش با لیزر

  از بین بردن جای جوش با لیزر

  از بین بردن جای جوش با لیزر

  به منظور درمان جوشگاه ، جای جوش و یا اسکار جوش ، روش استفاده از اشعه ی لیزر ، یک روش غیرتهاجمی و جایگزین مناسب برای جراحی اسکار می باشد .
  در روش لیزر درمانی اشعه ی لیزر به سطح پوست محل جوشگاه ها تابیده می شود ، با عبور این اشعه از سطح پوست و رسیدن آن به عمق لایه های پوست ، کلاژن سازی تحریک شده ، در نتیجه ی سلول ها جدیدی پوستی ایجاد می گردد که پس از گذشت مدتی ، شاهد درمان موثر جوشگاه های پوستی خواهیم بود .
  از آنجا که تولید کلاژن از لایه های عمقی پوست ، فرآیندی زمانبر می باشد ، لذا پس از لیزر درمانی تغییری در پوست مشاهده نخواهد شد .

  تعداد و مدت زمان جلسات از بین بردن جای جوش با لیزر

  با توجه به نوع لیزر مورد استفاده و شدت و عمق جای جوش ، هر جلسه لیزر درمانی حدود ۳۰ الی ۴۵ دقیقه زمان می برد که لازم است سه الی چهار جلسه لیزر درمانی بر روی پوست فرد انجام گردد .
  پس از انجام جلسه ی لیزردرمانی ، نیز به استراحت نبوده و این روش درمانی عوارض بسیار کمی نظیر ، قرمزی و تورم مختصری خواهد داشت .

  منبع : کلینیک تخصصی جوانسازی پوست آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.