با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  اصول مراقبت از موها
  31 اکتبر 2018 بدون نظر 232 بازدید

  اصول مراقبت از مو

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 4]

  افرادی که به اهمیت موهای خود در افزایش زیبایی چهره خود کاملا واقف هستند نه تنها در حفظ این ارکان مهم زیبایی تلاش می نمایند بلکه همواره اصولی مراقبتی خاصی را برای خود تنظیم می نمایند و با استفاده از اصول صحیح مراقبتی و نگهداری از موهای خود از بروز مشکلات عدیده در آنها جلوگیری خواهند کرد اما اصول مراقبت از مو چیست.

  عوامل تخریب موها

  عوامل مختلفی چون رنگ کردن زیاد موها با دکلره، سشوار کشیدن زیاد موها، بارداری ، ژنتیک، بالا رفتن سن، کراتینه کردن موها و عدم استفاده از نرم کننده بر روی موها موجب می شود تا موی برخی از افراد به مرور دچار نازکی و خشکی و در نهایت دچار ریزش مو شوند و اقدامات مختلفی چون مراقبت از موها بروز مشکلات مو را در هر فردی به تاخیر می اندازد.

  اصول مراقبت از مو

  – همانگونه که نور مستقیم آفتاب و سشوار کشیدن زیاد موها به موها آسیب وارد می نماد به همان نسبت حمام کردن با آب داغ باعث از بین رفتن چربی طبیعی مو و خشک شدن موها می شود.
  – هر فردی باید قبل از انتخاب محصولات شوینده و مراقبتی موهای خود نوع موی خود را بشناسد.
  – بهترین روش شستشوی موها درست کردن کف شامپو در دست و سپس شستشوی موها با کف می باشد و شامپو باید تنها برای شستشوی پوست چرب استفاده شود.
  – جهت جلوگیری از خشکی مو هر فردی باید بعد از استحمام موهای خود را به نرم کننده آغشته نماید و سپس موها را با آب سرد آبکشی نماید.
  – شستن روزانه مو با شامپو کار ضروری نمی باشد و افرادی که هر روز استحمام می نمایند می توانند جهت جلوگیری از کاهش چربی طبیعی موها دو روز در میان موهایشان را با شامپو شستشو نمایند.
  – یکی از بدترین کارهایی که پس از استحمام انجام می شوند شانه کردن موها در حالت خیس بودن می باشد زیرا این کار باعث کشیده شدن موها و تخریب فولیکول های مو خواهد شد.

  اصول مراقبت از مو

  اصول مراقبت از مو

  تهیه ماسک برای مراقبت از موها

  با استفاده از مواد طبیعی چون روغن های گیاهی مانند زیتون، نارگیل و روغن کنجد، سرکه سیب، آب لیمو و سس مایونز و تهیه ماسک از این مواد و قرار دادن بر روی موها یک ساعت قبل از استحمام می توان به تقویت موها پرداخت و به حفظ رطوبت موها کمک نمود و آلودگی های محیطی را بر روی موها از بین برد به گونه ای که ساختمان موها تا مدت ها پس از استفاده ماهیانه از این ماسک ها کمتر دچار تخریب گردد.

  منبع : کلینیک تخصصی کاشت موی طبیعی  آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.