با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  بازسازی پوست
  22 اکتبر 2018 بدون نظر 439 بازدید

  بازسازی پوست

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 0 میانگین: 0]

  پوست یکی از وسیع ترین بافت بدن است ( حدود ۲ متر مربع ) که در سرتاسر بدن به صورت یکپارچه بر روی عضلات و ماهیچه های بدن کشیده شده است ، این بافت به ظاهر نازک از سه لایه تشکیل شده است ، اپیدرم ( رو پوست و نازک ترین لایه )، مزودرم ( ضخیم ترین لایه )و هیپودرم ، که در این میان اپیدرم که خارجی ترین لایه ی پوست می باشد ، از سلول های زنده و مرده بسیاری تشکیل شده است ، اگر چه هر ماه تمام پوست فرد عوض می شود اما با بالا رفتن سن و کاهش توان بدن برای تولید سلول های بازسازی کننده ی پوست ، لازم است به بازسازی پوست اقدام شود ، در همین راستا در این مقاله به بررسی این موضوع پرداخته شده است .

  بازسازی پوستی

  به کمک روش های موثر بازسازی پوست ، می توان به لایه برداری سطح پوست از سلول های مرده و از لایه های عمقی به تولید سلول های سالم و قوی پوست اقدام کرد ، در نتیجه با سرعت بیشتری می توان به ترمیم و بازسازی پوست پرداخت .
  بازسازی پوستی به معنی ترمیم و تقویت عمقی پوست از لایه های عمقی ( درم ) در جهت جوانسازی پوست و زیباسازی پوست آن می باشد .

  بازسازی پوست چیست

  روش های بازسازی پوست

  به طور کلی می توان به روش های متعددی پرداخت که عبارتند از :
  روش خانگی : از روش هایی نظیر ؛ ماساژ درمانی ، مصرف مداوم کرم ضد آفتاب ، استفاده از سفیدآب ، بخور درمانی ، روغن های گیاهی ، آب درمانی ، خوردن سبزیجات تازه ، ماسک های گیاهی و شست و شوی منظم پوست استفاده کنید .

  روش های کلینیکی :

  در کلینیک های زیبایی بهره گیری اب روش هایی نظیر ؛ لیزر درمانی ، لایه برداری شیمیایی ، میکرونیدلینگ ، مزوتراپی ، تزریق prp به بازسازی پوست از لایه ی درم پوست که تولید کننده ی کلاژن و الاستین پوست می باشد ، بسیار کمک خواهد کرد .

  نتایج بازسازی پوستی

  به کمک روش های بازسازی پوست به شکل مطلوبی ، سلول های مرده ی از روی پوست برداشته می شود و با تولید کلاژن و الاستین جدید ، سلول های سالم ، جوان و شاداب پوست جایگزین سلول های مرده خواهد شد ، در نتیجه بسیاری از مشکلات پوستی به صورت اساسی درمان  پوست ترمیم و تقویت خواهد شد .
  پوستی جوان ، شاداب و زیبا در هر سنی حاصل محافظت از پوست و ترمیم پوست و تقویت سلول های پوستی است ، زیرا عوامل مخرب بسیاری سبب آسیب رساندن به پوست خواهند شد .

  منبع : کلینیک تخصصی جوانسازی پوست آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.