با شما تماس می گیریم...


مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

برنامه تغذیه بدنسازی چیست
۱۸ فروردین ۱۳۹۸ بدون نظر 59 بازدید

برنامه تغذیه بدنسازی

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

ورزش بدنسازی جزء یکی از محبوب ترین ورزش ها در میان جوانان به شمار میرود و افراد زیادی وجود دارند که برای دستیابی به اندامی مناسب تر به این ورزش میپردازند این در حالی است که بسیاری از افراد با اهمیت برنامه تغذیه بدنسازی آشنایی ندارند و همین باعث میشود در تمرین هایی که انجام میدهند به نتیجه ی دلخواه دست پیدا نکنند. در صورتی که به دنبال دستیابی به نتایج مناسب در کمترین زمان ممکن هستید باید حتما به استفاده از غذاهای مناسب بعد و قبل از تمرین اهمیت زیادی دهید.

ماندگارترین برنامه تغذیه بدنسازی

متاسفانه درصد زیادی از افرادی که به ورزش بدنسازی می پردازند از مکمل ها استفاده میکنند و کمتر کسی وجود دارد که با برنامه تغذیه بدنسازی آشنایی کافی داشته باشد به همین دلیل درصد زیادی از افراد در بلند مدت به نتایج قابل توجهی دست پیدا نخواهند کرد و یا سلامتی شان تا حد زیادی کاهش میباشد به همین دلیل نباید از اهمیتی که برنامه ی غذایی در نتایج بدنسازی دارد غافل شوید.
بهترین برنامه ی غذایی بدنسازی برنامه ای است که در آن درصد مناسبی از پروتئین ها به همراه کربوهیدرات ها و مواد معدنی و ویتامین های مختلف وجود داشته باشد. استفاده از میوه ها و غذاهایی که حاوی ویتامین های مختلف هستند باعث میشود تا آسیب های وارد شده به بافت های بدن کاهش قابل توجهی پیدا کند و دوران ریکاوری به حداقل ممکن برسد.

برنامه تغذیه بدنسازی

برنامه تغذیه بدنسازی

برنامه تغذیه در ورزش های بدنسازی

برنامه تغذیه بدنسازی باید به صورت دقیق مشخص شود تا فرد بتواند از حداکثر مزایای آن برخوردار شود. توجه به زمان مصرف غذاهای مختلف یکی از مهمترین مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید. به طور کلی قبل از تمرین باید غذاهایی مصرف شود که به افزایش انرژی و کاهش شکست عضلات در طی تمرین کمک کند و سریع الجذب باشند.
اما بعد از تمرین مصرف غذاهای حاوی پروتئین و کربوهیدرات ها اهمیت بیشتری دارد چون باعث میشوند تا رشد عضلات بهتر انجام شوند البته در برخی از موارد میتوان از مکمل های مختلف هم استفاده کرد تا رشد عضلات افزایش پیدا کند.

استفاده از مکمل ها در برنامه تغذیه

در برنامه تغذیه بدنسازی میتوان از مکمل هایی مانند پروتئین، کراتین و کربوهیدرات ها هم استفاده کرد. استفاده از مکمل ها در برخی از موارد کمک زیادی به رشد عضلات خواهد کرد اما پیشنهاد میکنیم حتما برای استفاده از آن ها با متخصصان تغذیه یا کارشناسان با تجربه مشورت کنید تا دچار عوارض ناخواسته نشوید.

منبع : مرکز تخصصی پیکرتراشی آریا ایران نوین

به اشتراک بگذاریددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *