با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  بیهوشی عمل بینی
  2 اکتبر 2018 بدون نظر 494 بازدید

  بیهوشی عمل بینی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 4]

  عمل بینی از جمله عمل های حساس و سنگین است که عده ای آن را تجربه کرده اند ، از این رو برای افرادی که قصد انجام عمل بینی را دارند ، در این مقاله بررسی خواهیم کرد که آیا عمل بینی با بیهوشی انجام می شود ؟ بیهوشی عمل بینی چطور است؟

  تاثیر بیهوشی

  همانطور که می دانید بیهوشی فرد را آرام و بی حرکت طی عمل نگه می دارد ، بدین ترتیب پزشک جراح بدون نگرانی از هر گونه حرکت بیمار ، می تواند به عمل خود بپردازد .

  بیهوشی عمل بینی

  هنگامی که فرد تحت عمل بینی قرار می گیرد ، این نوع جراحی می تواند در عمق های مختلفی از بیهوشی که شامل ؛ بی حسی موضعی ، آرام بخش وریدی و بیهوشی عمومی است ، انجام شود ، هر نوع بیهوشی ، با مزایا و معایبی همراه است که در مواردی نظیر ؛ تنوع در قیمت ، میزان هوشیاری ، میزان امنیت ، عوارض جانبی و … تفاوت دارند .
  به دلیل غیر اورژانسی بودن جراحی بینی، قبل از عمل، تست هایی برای تعیین مناسب ترین نوع بیهوشی با توجه به شرایط و وضعیت فرد انجام می شود .

  انواع بیهوشی

  ● بی حسی موضعی : در این نوع بیهوشی که به کمک تزریق یک بیحس کننده ی موضعی انجام می شود ، تنها یک ناحیه ی کوچک از بدن بیحس خواهد شد .
  ● آرام بخش وریدی : در این نوع بیهوشی ، یک منطقه از بدن با تزریق بی حس کننده ، بیحس می شود و فرد همچنان هوشیار است .
  ● بیهوشی عمومی : در این نوع بیهوشی کل بدن تسکین می یابد و فرد ممکن است هوشیاری خود را از دست بدهد .

  بیهوشی جراحی بینی

  بیهوشی جراحی بینی

  نوع بیهوشی مناسب جراحی بینی

  معمولا جراحی بینی با بی حسی موضعی به همراه داروهای آرام بخش یا با بیهوشی عمومی صورت می پذیرد .
  اینکه کدام روش برای جراحی بینی انتخاب شود ، به شرایط فرد بستگی دارد که در این مورد پزشک با توضیح دلایل خود ، به کمک بیمار می تواند روش مناسب را انتخاب نماید ، به عنوان مثال ؛ اگر بینی فرد تنها نیاز به یک تغییر شکل کوچک داشته باشد بی حسی موضعی روش مناسبی خواهد بود اما اگر بینی فرد نیاز به یک جراحی پیچیده تری داشته باشد ، به بیهوشی عمومی نیاز خواهد بود .

  عوارض بیهوشی عمل بینی

  بیهوشی عمل بینی توسط یک متخصص بیهوشی یا پرستار متخصص بیهوشی انجام می شود ، لذا بسیار امن و مطمئن می باشد.
  اما در مواردی نیز فرد به دلیل داشتن شرایط خاص ، بیماری و حتی شرایط پیش بینی نشده به مشکلات جدی نظیر ؛ مرگ ، حساسیت به دارو ، انسداد نای و گلو و … دچار گردد .
  با این حال بیشتر خطرات بیهوشی بسیار کوچک بوده و خیلی از آنها بعید است که اتفاق بیفتد مگر این که فرد پیش زمینه ی بیماری قلبی یا مشکل تنفسی داشته باشد .

  منبع : مرکز تخصصی جراحی زیبایی آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.