با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  تاثیر بلوغ در ریزش مو
  9 اکتبر 2018 بدون نظر 244 بازدید

  تاثیر سن بلوغ در ریزش مو

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 4]

  مطمئنا در سنین نوجوانی با مشکل ریزش مو مواجه شده اید اما تاکنون به این مسئله فکر کرده اید که بلوغ می تواند در ریزش مو تاثیرگذار باشد؟ در رابطه با تاثیر بلوغ در ریزش مو باید بگوییم که این مسئله میتواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد از جمله تغییرات هورمونی و تغذیه نامناسب و… و همچنین نکته ای که در این رابطه وجود دارد این است که تا زمانی که نتوانید علت درست ریزش مو و یا توقف رشد موهای خود را پیدا کنید نمیتوانید درمانی مناسب به کار گرفته و به نتیجه دلخواه برسید.

  آیا کم خونی و تاثیر بلوغ در ریزش مو با هم در ارتباطند؟

  همانطور که گفته شد، تاثیر بلوغ در ریزش مو بسیار زیاد است اما مطمئنا می دانید که کم خونی یکی از شایع ترین مشکلاتی است که نوجوانان با آن دست و پنجه نرم می کنند به همین دلیل این مسئله با ریزش مو نمود پیدا می کند و شما میتوانید متوجه شوید که یک جای کار می لنگد. اما باید به این نکته واقف باشید که استفاده خودسرانه از انواع قرص های آهن کاملا اشتباه است و حتما باید تحت نظر پزشک مصرف کنید زیرا آهن بیش از حد نیز مشکلاتی را در بدن به وجود می آورد.

  تاثیر بلوغ در ریزش مو و اخلاقیات نوجوانان

  شاید باور این مسئله مقداری سخت باشد اما لازم است بدانید که بسیاری از نوجوانان در سن بلوغ شروع به کندن موهای خود می کنند، در واقع این مسئله به صورت کاملا ناخودآگاه بوده و افراد برای نشان دادن استرس و حتی خوشحالی از خود بروز می دهند. این مسئله میتواند یکی از عوامل تاثیر بلوغ در ریزش مو باشد. زیرا پزشکان به این نتیجه رسیده اند که وقتی شما شروع به کندن موهای خود می کنید، پوست سر نازک شده و توان نگه داشتن فولیکول های مو را ندارد به همین دلیل شروع به ریزش می کند.

  بلوغ در ریزش مو چه تاثیری دارد

  بلوغ در ریزش مو چه تاثیری دارد

  تغییرات سبک زندگی و تاثیر بلوغ در ریزش مو

  مطمئنا وقتی به سن نوجوانی می رسید بسیاری از عادت های زندگی خود را تغییر می دهید شاید این تغییر به میل خودتان نباشد اما پس از مدتی متوجه می شوید که زندگی تان به نحوی پیش رفته است که این تغییرات به وجود آمده است. از سبک لباس پوشیدن بگیرید تا سبک غذا خوردن. حال که صحبت غذا شد باید بگوییم که تغییرات سبک زندگی و تاثیر بلوغ در ریزش مو ارتباط بسیار نزدیکی با یکدیگر دارند. شما با تغییر دادن عادات غذایی خود مواد مورد نیاز برای تقویت موها را به آنها نمیرسانید در نتیجه آنها با ریزش مو این مسئله را بروز می دهند.

  منبع : کلینیک تخصصی کاشت موی طبیعی  آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.