با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  تخلیه جوش زیر پوستی
  24 فوریه 2019 بدون نظر 416 بازدید

  تخلیه جوش زیرپوستی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 4]

  جوش های زیرپوستی جوش هایی هستند که در لایه های زیرین پوست تشکیل می شوند. برخلاف بیشتر جوش ها که سر باز هستند، جوش زیرپوستی سربسته است و راهی به بیرون از پوست ندارد. از این رو در بیشتر مواقع برای درمان این نوع جوش نمی توان به استعمال موضعی داروهای ضد جوش اکتفا نمود. برای برطرف کردن یک جوش زیرپوستی لازم است جوش سر باز کند تا هم مواد دارویی به آن نفوذ کنند و هم امکان تخلیه ی جوش وجود داشته باشد. بسیار از افراد سعی می کنند با ترکاندن یا فشاردادن جوش ها را تخلیه کنند؛ انجام چنین کارهایی برای هر نوع جوشی به ویژه جوش های زیر پوستی بسیار مضر است. برای تخلیه جوش زیرپوستی بایستی به متخصصان پوست مراجعه کنید تا این کار را به صورت اصولی و بهداشتی برای شما انجام دهند.

  ضررهای تخلیه جوش زیرپوستی

  هر چند فشاردادن و ترکاندن جوش های پوستی کاری وسوسه انگیز است اما متخصصان پوست و مو توصیه می کنند کسانی که می خواهند از شر انواع جوش های پوستی رهایی یابند بایستی از انجام این کار خودداری کنند. این توصیه در مورد جوش زیرپوستی از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا فشاردادن جوش زیرپوستی باعث ملتهب شدن و دردناک تر شدن جوش می شود. اقدامات غیر اصولی برای بازکردن سر جوش زیرپوستی هم آسیب زا هستند.

  عدم دستکاری جوش ها برای درمان جوش

  دستکاری هایی که به منظور تخلیه جوش زیرپوستی انجام می شود می تواند باعث انتشار آلودگی ها در سطح پوست و ایجاد جوش های جدید شود. جای جوش و اسکار هم عارضه های دیگری هستند که ممکن است به دلیل اقدامات خودسرانه برای بازکردن جوش زیرپوستی ایجاد شوند.

  تخلیه جوش زیرپوستی

  تخلیه جوش زیرپوستی

  به جا ماندن جای جوش بعد از انجام این کار غیر اصولی و اشتباه

  جای جوش عارضه ی پوستی است که پس از التیام هر نوع جوش، مدتی روی پوست باقی می ماند. رنگ جای جوش اغلب قرمز و یا قهوه ای بوده و با پوست هم سطح هستند. گاهی اوقات درمان جای جوش از درمان خود جوش سخت تر است و بایستی زمان زیادی بگذرد تا پوست به حالت طبیعی بازگردد. در مواردی هم آثار جوش روی پوست ماندگار گردیده و تبدیل به اسکار می شود. اسکار ناشی از جوش معمولا هم رنگ پوست است اما باعث ایجاد فرورفتگی و یا برجستگی های کوچکی در سطح پوست می شود و پوست را نامسطح می کند. آثاری که از جوش ها باقی می ماند به نوع و عمق جوش، شیوه ی درمان و ویژگی های پوست هر فرد بستگی دارد. در مورد جوش زیرپوستی که در عمق پوست تشکیل می شوند، دستکاری و تخلیه ی غیر اصولی می تواند منجر به اسکار شود.

  منبع : کلینیک تخصصی جوانسازی پوست آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.