با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  ترک شکم بعد از زایمان
  31 جولای 2018 بدون نظر 1910 بازدید

  با ترک پوستی شکم پس از زایمان چه کنیم

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 6 میانگین: 1.5]

  یکی از نگرانی های خانم های باردار به وجود آمدن خطوط استریا بر روی شکم شان یا ترک پوستی شکم مخصوصا در ماه های آخر بارداری می باشد که باعث ایجاد ترک های پوستی و از بین رفتن زیبایی پوست آنها در ناحیه شکم می شوند و به دنبال روشی برای از بین بردن این خطوط خواهند بود حال باید دید با ترک پوستی شکم پس از زایمان چه کنیم؟

  ترک پوستی شکم

  ترک پوستی شکم  که به دلیل لاغری و  یا بارداری در خانم ها در این ناحیه از بدنشان ایجاد می گردد به دلیل کشیده شدن بیش از حد پوست بر اثر فشار ایجاد شده به آن و پاره شدن شبکه بافت همبند لایه درم پوست ایجاد می گردد زیرا به دلیل افزایش سایز شکم در مدت بسیار کم در ماههای آخر بارداری پوست فرصت کافی برای انطباق با شرایط جدید را پیدا نمی نماید و دچار پارگی بافت و خطوط صورتی یا قرمز می شود.

  روش های کوچک کردن پوست شکم

  روش های کوچک کردن پوست شکم

  خطوط استریای شکمی در خانم های باردار بیشتر به دلیل نازک بودن پوست این ناحیه از بدن نسبت به سایر نقاط بدن و کشیدگی بیش از حد بر اثر رشد جنین ایجاد می شود و این بریدگی های پوست بیشتر در نواحی زیر شکم ایجاد می گردند.

  درمان ترک های شکم پس از زایمان

  در حین بارداری خانم های باردار به دلیل شرایط خود و توجه به سلامت جنین در مورد استفاده از روش های رفع خود استریا بر روی شکم خود محدودیت دارند اما می توانند با استفاده از روغن های گیاهی و طبیعی و ماساژ پوست شکم با این مواد به طور طبیعی تا حدی این خطوط را کمتر و کم رنگ تر نمایند اما پس از زایمان می توانند در صورتی که این خطوط بر روی پوست آنها باقی مانده باشند با استفاده از روش های درمانی مناسب تحت نظر متخصص مانند استفاده از لیزر درمانی ، لایه برداری شیمیایی ،  RF فرکشنال ، مزوتراپی پوست و میکرودرم تا حد مناسبی این خطوط را از بین ببرند.

  ترک پوستی شکم

  رفع مشکل ترک شکم در بارداری

   

  در رفع ترک های پوستی شکم ترکیب لیزر و رادیوفرکانسی می تواند با نفوذ زیاد امواج در عمق مناسب پوست باعث تحریک پوست به کلاژن سازی گردد و در نتیجه استریای شکمی را تا حدود بسیار زیادی بهبود ببخشد.

  میکرودرم ابریژن

  در روش میکرودرم با هدف کاهش خطوط استریا با استفاده از پاشیدن پودر کریستال بر روی پوست و مکش دوباره این پودر توسط دستگاه و سایش ایجاد شده بر روی پوست شکم لایه برداری مناسب بر روی پوست ایجاد می شود و در کنار رفع خطوط استریا پوست تازه بسیار نرم ، لطیف و عاری از هر گونه تفاوت رنگ و خطوط خواهد بود.

  خانم هایی که قصد استفاده از روش های درمانی رایج با هدف رفع خطوط استریای شکم خود را بعد از بارداری دارند باید بسیار واقع بین باشند زیرا این روش ها تقریبا تا حدودی این خطوط را از بین خواهند برد و هیچ روشی به طور کامل و صد درصد این خطوط را رفع نخواهد کرد ، استفاده از روش هایی مانند لایه برداری شیمیایی شکم جهت رفع خطوط استریا باید به دلیل احتمال آسیب به پوست و ترکیب مناسب مواد حتما تحت نظر متخصص صورت بگیرد تا آسیب وارد شده به پوست به حداقل برسد.

  منبع : مرکز تخصصی جوانسازی پوست آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.