با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  توصیه های نگهداری موها
  4 نوامبر 2018 بدون نظر 262 بازدید

  توصیه های نگهداری موها

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 5]

  موهای هر فردی به طور طبیعی تا هنگامی که مراقبت و نگهداری اصولی آن انجام بپذیرد همواره سالم و پر پشت خواهند اما و حتی افرادی که به دلیل ژنتیک مستعد ریزش مو هستند می توانند با رعایت نکات نگهداری از مو ریزش موهای خود را کاهش و به تاخیر بیاندازند ، بسیاری از صدمات و آسیب های وارد شده به موها به دلیل شدت تخریب فولیکول های مو جبران ناپذیر می باشند و علت ایجاد این صدمات تنها خود فرد و عدم رعایت نکات کلیدی در مراقبت از موها می باشد اما توصیه های نگهداری موها چیست.

  توصیه های نگهداری موها

  – ریزش تار موها تا اندازه مشخصی در طول شبانه روز امری عادی می باشد اما عوامل مخرب مختلفی سرعت ریزش موها را افزایش و موجب کم پشتی موها می شوند مانند شانه زدن زیاد و رنگ کردن بیش از حد موها.
  شستن هر روزه موها با آب داغ چربی و رطوبت موها را از بین می برد و به مرور موها را کدر خواهد ساخت.
  – بهترین زمان جهت استحمام و آخر شب و با استفاده از آب ولرم و آب کشی موها با آب سرد می باشد.
  – پس از استحمام باید نرم کننده به آرامی در ساقه مو مالیده شود و پس از آن با آب سرد به خوبی آب کشی شود تا نرم کننده در بین تارهای مو باقی نماند.
  – بهترین راه حل جهت درمان شوره سرکه استفاده از سرکه سیب و شامپوهای مخصوص شوره سر می باشد که توسط پزشک تجویز شده باشد.
  – موی پرپشت گر چه ارتباط مستقیمی با ژنتیک دارد اما با مراقبت مناسب و صحیح از موها نیز می توان همواره موی پرپشت و ضخیم داشت.
  – رنگ کردن و سشوار کشیدن زیاد موها باعث نازکی مو و سوختگی مو می گردد زیرا مواد شیمیایی موجود در رنگ ها و حرارت مستقیم سشوار کوتیکول و لایه محافظتی مو را از بین می برد.

  توصیه های نگهداری موها چطور است

  توصیه های نگهداری موها

  نگهداری موها با تغذیه مناسب

  مصرف ماهی به دلیل داشتن امگا ۳ ، آجیل ها و گوشت له داشتن موی زیبا کمک می نماید و پروتئین و چربی طبیعی موجود در مغزهای آجیل ها به حفظ سلامت پوست سر و تقویت مو به صورت ویژه ای کمک خواهد کرد ، افرادی که رژیم های غذایی سخت و عاری از پروتئین و کلسیم را در پیش می گیرند له دلیل کاهش مواد مغذی دریافتی بدن قطعا به ریزش مو دچار خواهند شد و اولین نشانه های کمبود ویتامین در بدن آنها بر اثر رژیم غذایی نادرست با ریزش موها پدیدار می گردد بنابراین تنها روش مناسب کاهش وزن تنظیم یک برنامه غذایی مناسب تحت نظر متخصص تغذیه می باشد.
  عادت های بدی که به موها آسیب وارد میکنند عبارتند از
  بستن موها به حالت بسیار محکم، بافتن موها با دستگاه های مخصوص بافت مو به صورت طولانی مدت، رنگ کردن موها با فواصل زمانی کوتاه، سشوار کشیدن زیاد موها، اتوی بیش از حد و کراتینه کردن و فر کردن موها موجب صدمات زیادی به تار موها و در نتیجه ریشه موها خواهد شد و موها را به مرور دچار ریزش مو خواهد کرد.

  منبع : کلینیک تخصصی کاشت موی طبیعی  آریا ایران نوین

  به اشتراک بگذارید  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.