با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  عمل جراحی پلاستیک صورت
  16 فوریه 2019 بدون نظر 648 بازدید

  جراحی پلاستیک صورت

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 4]

  جراحی پلاستیک به جراحی هایی گفته می شود که برای بازسازی و ترمیم نقص های موجود در صورت و بدن انجام می شود. مشکلات مادرزادی، جراحت، سوختگی و برخی بیماری ها از جمله عواملی هستند که می توانند باعث ایجاد نقص در ظاهر انسان شوند. جراحی پلاستیک قدمت زیادی دارد اما بعد از جنگ جهان اول خیلی بیشتر مورد توجه قرار گرفت چرا که در طول این جنگ بسیاری از سربازان دچار نقص های وحشتناکی در نقاط حساسی از بدن از جمله صورت خود شدند. امروزه انواع و اقسام جراحی های پلاستیک انجام می شود و جراحی پلاستیک صورت جز پرطرفدارترین هاست.

  تاثیر جراحی پلاستیک صورت در زیبایی

  در ابتدا جراحی های پلاستیک بدن برای برطرف کردن عیوب و ایجاد تناسب در چهره به کار می رفتند. با گذشت زمان مسائل زیبایی بیشتر مورد توجه قرار گرفته و به این ترتیب عمل های زیبایی نیز باب شدند. جراحی پلاستیک برای برطرف کردن عیوب به کار می رود و هدف پزشک جراح ایجاد تناسب در ظاهر افراد است و مسلما تناسب چهره می تواند موجب زیبایی نسبی در افراد شود. اما امروزه بسیاری از افراد با اینکه عیب و نقص خاصی در چهره ی خود ندارند، بنا به دلایلی مانند تحت تاثیر مد قرار گرفتن، جوان نگه داشتن چهره و یا زیبایی بیشتر به سراغ جراحی های پلاستیک می روند که به این نوع جراحی ها، جراحی های زیبایی گفته می شود. عمل بینی ، لیفت صورت ، لیفت ابرو ، پروتزگذاری در نواحی گونه و چانه و … نمونه هایی از جراحی های زیبایی هستند که هم اکنون رواج بسیاری دارند.

  جراحی پلاستیک صورت

  جراحی پلاستیک صورت

  هزینه جراحی پلاستیک صورت

  همه می دانند که جراحی پلاستیک صورت گران قیمت است و چنانچه با اهداف زیبایی انجام شود، تحت پوشش بیمه های درمانی نخواهد بود. البته قیمت جراحی پلاستیک در ایران نسبت به بسیاری از کشورهای خارجی ارزان تر است و گاهی اوقات حتی با کیفیت بالاتری هم انجام می شود. در حالت کلی هزینه هایی که برای انواع جراحی های پلاستیک و زیبایی اعلام می شود، بسیار متغیر هستند. این هزینه ها معمولا تحت تاثیر مواردی مانند تخصص یا شهرت پزشک و دستمزدی که می خواهد، دستمزد تکنسین ها و دستیاران پزشک متخصص، محل عمل، ویژگی های فردی، میزان وسعت و حساسیت عمل، هدف مورد انتظار از عمل و … تعیین می شوند. بر این اساس برای اطلاع دقیق از هزینه ها بایستی مراجعه حضوری به مراکز ارائه دهنده ی خدمات جراحی پلاستیک داشته باشید.

  هزینه جراحی پلاستیک صورت

  هزینه جراحی پلاستیک صورت

  حقایقی در مورد جراحی پلاستیک صورت

  در جراحی پلاستیک صورت ، چین و چروک و افتادگی های پوست کاملا برطرف می شوند و این کار توسط انجام عمل جراحی امکان پذیر است و همانطور که میدانید عمل های جراحی ممکن است عوارضی داشته باشند که قابل جبران نباشند. البته بیشتر عمل های جراحی صورت به صورت سرپایی انجام می شوند و بعد از حدود ۱۰ تا ۱۴ روز بعد از عمل جراحی ، بیمار مورد نظر می تواند به زندگی عادی خود برگردد و بعد از حدود یک ماه بعد از عمل ، بیمار به طور کامل بهبود پیدا می کند.

  متقاضی انجام عمل جراحی صورت ، می تواند بعد از گذشت دو روز بعد از عمل جراحی ، زخم خود را تمیز کند البته باید این کار زیر نظر متخصص زیبایی و یا پزشک انجام شود و با درنظر گرفتن کامل شرایط بیمار ، تجویز خواهد شد. در اغلب موارد کبودی یا تورم ناشی از عمل جراحی ، بعد از حدود یک هفته رفع خواهد شد و فرد بعد از حدود دوهفته به زندگی عادی خود باز خواهد گشت.

  برای انجام جراحی زیبایی صورت باید به بهترین کلینیک معتبر زیبایی مراجعه کنید و حتما قبل از انجام عمل زیبایی خود در کلینیک های زیبایی ، از افرادی که تجربه انجام جراحی صورت را داشته اند ، پرس و جو و تحقیق کنید یا می توانید از طریق سایت های زیبایی معتبر این اطلاعات را کسب کنید و مشاوره های رایگان این مراکز درمانی می تواند شما را در انتخاب پزشک زیبایی و کلینیک معتبر راهنمایی کند.

  انواع جراحی پلاستیک صورت چیست

  انواع جراحی پلاستیک صورت

  انواع جراحی پلاستیک صورت

  1. رینوپلاستی یا عمل جراحی بینی : جراحی زیبایی بینی برای رفع اشکالات و ایرادات و یا نافرمی های بینی انجام می شود. از طریق عمل جراحی بینی ، قوز بینی برداشته می شود و از حجم چربی های بینی های گوشتی و بزرگ کم می شود که این باعث خوش فرم شدن و صاف شدن بینی می شود. همانطور که می دانید جراحی بینی یکی از رایج ترین عمل های جراحی پلاستیک صورت است.
  2. اتوپلاستی یا جراحی پلاستیک گوش برای تغییر شکل ظاهری گوش ها یا کوچک کردن و فرم دادن گوش ها استفاده می شود. البته در برخی از موارد از این عمل برای بزرگ کردن گوش هم استفاده می شود که از عوارض این عمل می توان به قرمزی گوش یا وجود دانه های قرمز و ایجاد زخم های جراحی اشاره کرد که تمامی این عوارض به صورت موقتی خواهند بود و بعد از گذشت زمان کوتاهی بهبودی حاصل خواهد شد.
  3. عمل جراجی کشیدن پوست پیشانی برای رفع افتادگی های ناحیه پیشانی و بالای ابروها انجام می شود. در این عمل ، بافت های اضافی برداشته شده و پوست ناحیه پیشانی کشیده می شود که این عمل به لیفت پیشانی هم معروف است.
  4. عمل جراحی لیفت صورت برای رفع افتادگی ها و چین و چروک های پوست یا درمان پیری ناحیه صورت انجام می شود. در این عمل ، پوست شل شده کشیده می شود و چربی ها و پوست افتاده صورت برداشته می شوند. برای درمان خطوط اخم و لبخند و خطوط دور لب و خطوط فک و اطراف آن هم از این عمل زیبایی استفاده می شود. در این عمل پلاستی ، تمامی اسکارهای پوست صورت برطرف می شود و بعد از عمل ، تغییرات صورت به صورت کاملا واضح قابل رویت خواهد بود.
  5. عمل جراحی زیبایی گونه ها با روش های طبیعی یا مصنوعی قابل انجام خواهد بود . اغلب این عمل زیبایی صورت برای افرادی که به صورت مادرزادی و یا از ابتدا مشکلات زیبایی صورت داشته اند ، تجویز می شود و با انجام عمل ، گونه ها صافتر و برجسته تر به نظر می آیند و زیبایی صورت بیمار افزایش می یابد.
  6. عمل جراحی چانه : متخصصان زیبایی در کلینیک های معتبر معتقدند افرادی که صورت طبیعی دارند ، باید درجه انحنای لب پایین و چانه کاملا طبیعی و متعادل باشد. اگر مشکلاتی در زمینه های نافرمی صورت و بدشکلی قسمت چانه ها وجود داشت ، باید به متخصص زیبایی مراجعه شود و در صورت کوچک بود چانه ها ، از انواع پروتز های استاندارد برای شکل دادن به چانه استفاده شود ولی اگر برجستگی بیش از حد چانه و یا کوچکی زیاد چانه ها وجود داشت ، حتما باید با انجام عمل جراحی فک ، این مشکل بیمار حل شود.

  منبع : مرکز تخصصی جراحی زیبایی آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.