با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  جراحی پیوند پوست بدن
  1 آگوست 2018 بدون نظر 473 بازدید

  جراحی پیوند پوست روشی برای ترمیم زخم های عمیق

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 4]

  بسیاری از مشکلات عمیق پوستی که بر اثر سوانحی مانند سوختگی یا حوادث رانندگی که در کشور ما بسیار آمار  بالایی را به خود اختصاص می دهد رخ می دهند به دلیل عمق مشکل پوستی به  راحتی قابل درمان نخواهد بود و تنها راه حل درمان این مشکلات جراحی پیوند پوست می باشد اما جراحی پیوند پوست روشی برای ترمیم زخم های عمیق چه کاربردی دارد.

  جراحی پیوند پوست

  جراحی پیوند پوست که جراحی پیچیده ای می باشد در واقع به پیوند پوست همراه با تمام عروق خونی و عضله ای پوست از نقطه ای از بدن بیمار به نقطه ای از بدن وی که دچار مشکلات عمقی گردیده است اطلاق می گردد، در پیوند پوست که تحت بی هوشی انجام می گیرد پوست ناحیه سالم بدن که معمولا از نواحی از بدن می باشد که در معرض دید قرار ندارند به ناحیه ای صورت می گیرد که بر اثر حادثه ای به طور عمقی از بین رفته است و امکان برگشت دوباره پوست برای آن ناحیه وجود نخواهد داشت و این نواحی اغلب نواحی از صورت و بدن و دست ها می باشند که در معرض دید قرار دارند.

  اغلب افرادی که تحت پیوند پوست قرار می گیرند به یک پیوند پوستی با ضخامت بالا نیاز دارند و در پیوند دو لایه اپیدرم و لایه درم را از محل اهدا کننده به محلی که باید پیوند پوست در آنجا انجام گیرد منتقل می شود.

  پیوند پوست که عملی برای جایگزینی پوست سالم به جای پوست آسیب دیده می باشد بیشتر در مورد سوختگی های عمیق و وسیع پوست کاربرد دارد زیرا در این موارد پوست آسیب دیده هرگز به راحتی بهبود پیدا نخواهد کرد و نیازمند جراحی پلاستیک و پیوند پوست خواهد بود.

  جراحی پیوند پوست بدن

  قسمت هایی از بدن که پوست جهت پیوند از آنجا برداشته می شود

  در جراحی پیوند پوست ، پوست از نقاطی برداشته می شود که کمتر در معرض دید قرار دارد و اغلب این پوست از نقاطی مانند ران ، پشت پا، ساق پا، کف پا، باسن ، کمر و شکم نیز برداشته می شود ، پوست برداشته شده جهت پیوند باید عاری از هر گونه میکروب و عفونت باشد و از نظر ظاهری و رنگ به محل گیرنده شباهت بیشتری داشته باشد.

  پوستی که برای پیوند انتخاب می گردد باید سالم و صورتی رنگ و محکم باشد و نباشد شل و افتاده یا عفونت کرده باشد و این پوست باید با تمام عروق خونی آن برداشته شود و پزشک از آن کشت عفونت و زخم انجام خواهد داد و زمانی که جواب کشت منفی باشد اقدام به پیوند خواهد نمود.

  پیوند یا گرافت پوستی

  پیوند یا گرافت پوستی

  پیوند پوست

  در جراحی پیوند پوست پس از برداشته شدن پوست جهت اهدا که تحت بی هوشی انجام می گیرد محل پیوند ضد عفونی خواهد شد و پس از برداشتن ضخامت مورد نیاز از پوست اگر میزان پوست کمتر از محل پیوند باشد با ایجاد برش در پوست با ابزارهای خاصی وسعت آن را چند برابر می نمایند و سپس پوست را به  محل گیرنده منتقل می نمایند و با زدن بخیه آن را ثابت و سپس بخیه خواهند نمود ، در جراحی پیوند پوست به دلیل پیوند پوست از بدن خود بیمار پوست مورد قبول بدن قرار خواهد گرفت و آن را پس نخواهد زد بنابراین احتمال موفقیت پیوند بسیار بالا خواهد بود.

  منبع : مرکز تخصصی جوانسازی پوست آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.