با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  جوش بعد از اصلاح مو
  12 نوامبر 2018 بدون نظر 434 بازدید

  جوش بعد از اصلاح مو

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 5]

  بسیاری از خانم ها و آقایان پس از اصلاح موهای زائد صورت و بدن خود با دانه های جوش قرمز و چرکی مواجه می شوند که گاهی این جوش ها ملتهب و سوزان نیز هستند و در اینجا خواهیم دید این جوش ها و چگونه ایجاد می شود و با چه روشی می توان آنها را برطرف نمود اما باید بدانیم جوش بعد از اصلاح مو ، جوشی شایع می باشد و چندان نگران کننده نخواهد بود.

  جوش بعد از اصلاح مو

  افرادی که بعد از اصلاح موهای زائد صورت و بدن خود با جوش مواجه می شوند همواره در مورد علت این جوش ها و درمان شان سئوالات زیادی دارند و فکر می کنند تنها خودشان پس از اصلاح به جوش مبتلا می شوند در حالی که اغلب افراد پس از اصلاح به این مشکل و دونه زدن پوست خود و قرمزی آن دچار می شوند .

  علت جوش بعد از اصلاح

  از درون مجراهای رشد موها در روی پوست به جز موها ترشحات و چربی نیز به سطح پوست انتقال پیدا می کنند و در هنگام اصلاح موها چون مو با شدت و شتاب از این مجرا و روزنه بیرون آورده می شود جداره مجرا ملتهب و قرمز خواهد شد و این تورم باعث مسدود شدن مجرا و ایجاد جوش و عفونت خواهد شد و در سنین جوانی که چربی پوست افزایش پیدا می کند این مجرا و فولیکول های مو نیز بیشتر مسدود خواهند شد پس از اصلاح موها جوش بیشتری ایجاد می گردد.

  جوش بعد از اصلاح موها

  جوش بعد از اصلاح مو

  رفع جوش های پس از اصلاح

  – جوش های پس از اصلاح به هیچ وجه نباید دستکاری شوند زیرا از این طریق بر روی پوست بیشتر نفوذ خواهند کرد و عمقی خواهند شد و اثرات عمقی بیشتری را از خود بر جا خواهند گذاشت.
  – پس از اصلاح استفاده از صابون های آنتی باکتریال و محلول های ضد عفونی کننده سطح پوست مانند داروی ترکیبی اریتروماسین ۲ درصد جوش ها را کاهش خواهد داد.
  – قرار دادن کمپرس یخ بر روی پوست از بروز جوش پس از اصلاح جلوگیری می نماید و باعث منقبض شدن منافذ پوست و عدم تشکیل جوش خواهد شد.
  – پس از اصلاح موهای بدن پوشیدن لباس تنگ موجب تحریک و التهاب پوست خواهد شد بنابراین از انجام این کار باید پرهیز نمود.
  – بعد از اصلاح موها و ایجاد جوش افراد نباید به هیچ وجه از ترکیبات کورتون دار جهت رفع این جوش ها استفاده نمایند زیرا کورتون باعث تشدید این نوع جوش ها خواهد شد.

  منبع : کلینیک تخصصی جوانسازی پوست آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.