با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  جوش زیرپوستی چیست
  25 فوریه 2019 بدون نظر 1124 بازدید

  جوش زیرپوستی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 4]

  جوش زیرپوستی نوعی جوش است که زیر سطح پوست تشکیل می شود و معمولا خیلی نمایان نیستند اما چنانچه فرد دست خود را بر روی پوست بکشد متوجه وجود برجستگی های غیر طبیعی ناشی از این جوش ها در زیر پوست خود می شود. از شایع ترین علائم جوش های زیر پوستی می توان به مواردی مانند: ورم، التهاب پوست اطراف جوش و احساس درد هنگام لمس آن ها کردن اشاره نمود. نواحی از پوست بدن که غدد چربی بیشتری در آن وجود دارد از جمله صورت، کمر، گردن، قفسه ی سینه و شانه ها بیشتر دچار جوش های زیر پوستی می شوند. افراد دارای پوست های ضخیم، چرب و کسانی که پوست خود را به خوبی تمیز نمی کنند و منافذ پوستشان بسته باقی می ماند بیشتر دچار این عارضه ی پوستی می شوند.

  علت ایجاد جوش زیرپوستی

  منافذ پوست به صورت طبیعی مواد چربی را تولید می کند که سبوم گفته می شود. تولید سبوم برای حفظ سلامتی پوست ضروری است اما زمانی که تولید سبوم بیشتر از حد نیاز باشد یا در مواردی که آلودگی ها، سلول ای مرده ی پوست و باکتری ها درون منافذ پوست تجمع می یابند، منافذ پوست بسته می شوند و اولین ضایعه ناشی از بسته شدن منفذ پوست به نام کومدون تشکیل می شود. کومدون ها می توانند سر باز (رو باز) و یا سر بسته باشند. کومدون های رو باز معمولا تبدیل یه جوش های سر سیاه و کومدون های سر بسته چنانچه نزدیک به سطح پوست باشند، تبدیل به جوش سر سفید و اگر در عمق بیشتری باشند جوش های زیرپوستی را تشکیل می دهند.

  جوش زیرپوستی

  جوش زیرپوستی

  درمان قطعی جوش زیرپوستی

  اولین توصیه ای که در مورد جوش های پوستی باید به آن عمل کنید این است که از فشار دادن و ترکاندن این جوش ها بپرهیزید. این توصیه برای همه ی جوش ها است؛ اما در مورد جوش های زیرپوستی اهمیت بیشتری دارد. به صورت روزانه کمپرس گرم را برای ۵ الی ۱۰ دقیقه بر روی محل جوش بگذارید تا هم درد آن کاهش یابد و هم به باز شدن منافذ پوست کمک شود. استفاده از چسب های ضد آکنه که در داروخانه ها موجود است، می تواند روشی آسان برای درمان این عارضه باشد. این چسب ها می توانند چربی های اضافه، آلودگی ها و باکتری ها را از منافذ پوست بیرون بکشند. استعمال موضعی کرم ها و محلول های آنتی بیوتیک، روغن درخت چای و یا عسل خام هم که خواص آنتی بیوتیک خوبی دارد به درمان جوش زیرپوستی بسیار کمک می کند.

  منبع : کلینیک تخصصی جوانسازی پوست آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.