با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  جوش های زیر بغل
  14 نوامبر 2018 بدون نظر 455 بازدید

  جوش زیر بغل

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 3]

  یکی دیگر از مشکلات پوستی که گاه و گاه برای برخی از افراد ایجاد می شود جوش زیر بغل می باشد که این جوش ها اغلب به دلیل قرار گرفتن زیر بغل و تحت فشار بودن با درد ، خارش و التهاب همراه هستند و افرادی که به این عارضه دچار می شوند به دلیل دردناک بودن این جوش ها به دنبال روشی جهت از بین بردن آنها خواهند بود و یا می خواهند با کاهش آنها درد ناشی از وجود جوش ها را نیز کاهش دهند.

  جوش زیر بغل

  جوش های زیر بغل که اغلب زیر پوستی هستند با درد، خارش و پوسته پوسته شدن همراه هستند و به دلیل تاول زدن در هنگام حرکات بازو موجب ایجاد درد می شوند و به همین دلیل به مراقبت نیاز دارند تا از بین بروند و گر چه اغلب این جوش ها به خودی خود رفع می شوند اما با استفاده از روش های مراقبتی می توان درد و اثرات آنها را کاهش داد.
  بیشتر جوش هایی که زیر بغل ایجاد می شوند با نسخه های خانگی و رعایت نکات مراقبتی خاص درمان می شوند و جهت رفع آنها به مراجعه به متخصص نیاز نمی باشد .

  جوش زیر بغل

  جوش های زیر بغل

  اما راه کارهای رفع این جوش ها

  – قرار دادن یخ در پارچه پنبه ای و کمپرس کردن جوش های زیر بغل به مدت چند دقیقه و با تکرار چند روزه به خوبی این مشکل را رفع می نماید و خارش پوست را نیز کاهش خواهد داد.
  – با استفاده از ژل آلوئه ورا به دلیل خاصیت ضد باکتریایی، ضد التهابی و نرم کنندگی آن طی چند روز و قرار دادن ژل به مدت نیم ساعت روی جوش زیربغل و سپس شستشوی آن با آب سرد می توان جوش ها را رفع کرد.
  – ترکیب چند قطره روغن نارگیل و اسطوخودوس به دلیل داشتن خاصیت نرم کنندگی و داشتن ویتامین e و چربی های سالم خارش پوست زیر بغل را رفع می نماید و با تکرار ماساژ درمانی پوست زیر بغل با این روغن ها به جز درمان این جوش ها از ایجاد جوش های عفونی نیز در این ناحیه جلوگیری خواهد شد و بوی بد زیر بغل نیز رفع می شود .

  رفع تیرگی زیر بغل

  به جز مشکل ایجاد جوش در زیر بغل بسیاری از افراد به دلیل تیرگی این ناحیه از بدنشان از پوشیدن لباس های آستین کوتاه امتناع می ورزند و به جز روش های تخصصی مانند لیزر درمانی می توان با استفاده از روش های خانگی مانند استفاده از جوش شیرین ، آب لیمو و آلوئه ورا و استفاده از ماست پوست زیر بغل را به مرور روشن سازی نمود و تیرگی ایجاد شده در آن بر اثر استفاده از تیغ ها و اسپری های خوشبو کننده را از بین برد.

  منبع :  کلینیک تخصصی جوانسازی پوست آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.