با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  جوش صورت به انگلیسی
  14 نوامبر 2018 بدون نظر 1243 بازدید

  جوش صورت به انگلیسی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 2 میانگین: 2.5]

  جوش صورت به دلیل تخریب پوست ، تاثیرات منفی بسیاری در زیبایی و سلامت پوست دارد ، از این رو همواره روش های جدید درمان آن توسط مراکز و کلینیک های زیبایی دنبال می شود ، در همین راستا در این مقاله ، جوش صورت به انگلیسی برای افرادی که خواهان دریافت اطلاعات بیشتری در مورد این عارضه ی هستند ، مورد بررسی قرار گرفته شده است .

  جوش صورت به انگلیسی

  در زبان انگلیسی ، به جوش صورت ، اسم Acne ( آکنه ) اطلاق می گردد که در اصطلاح پزشکی جوش زدن پوست را efflorecence می گویند و به معنی ایجاد نقاط برآمده و ملتهب حاوی باکتری و چربی زیر پوستی است .
  به طور کلی جوش صورت در اثر تولید بیش از حد چربی در زیر پوست ، بسته شدن منافذ پوست توسط فولیکول های مو و انسداد را چربی جهت خروج ، رشد باکتری های درون فولیکول های مو ، واکنش بدن نسبت به هورمون ها و عوامل ژنتیکی ، در زیر پوست صورت ایجاد می شود .

  جوش صورت به انگلیسی چی میشه

  درمان جوش صورت

  جوش صورت یک عارضه ی فعال پوستی و تا زمانی که عوامل ایجاد کننده ی آن به طور کامل برطرف نشود ؛ درمان قطعی آن نیز رخ نخواهد داد ، به همین دلیل ممکن است تا درمان کامل جوش های صورت در یک فرد ، چندین سال طول بکشد که به دلیل اثرات مخرب جوش بر روی پوست ( ایجاد فرورفتگی و برآمدگی های بسیار نامطلوب پوست که اسکار نام دارد ) لازم است هر چه سریع تر درمان جوش های صورت با روش های اصولی و اساسی انجام شود .
  جوش ها را به دو طریق می توان درمان نمود :
  ● روشهای خانگی : در این روش ، لازم است فرد از خوردن و استفاده از هر آنچه که سبب تشدید جوش ها می شود ، خودداری کند ، لذا خوردن غذاهای تند ، مصرف کرم پودرهای چرب ، مصرف داروهای بدون نسخه ، سیگار کشیدن و … با خودداری کنید که این موارد شامل لیست بلند بالایی است .
  ● روش های پزشکی :
  پزشک متخصص پوست و مو داروهای خوراکی ، محلول های موضعی و آمپول های ضد جوش تجویز می کند که نوع دارو با توجه به شدت و نوع جوش های صورت فرد ، تجویز خواهند شد .

  لیزردرمانی پوست

  لیزردرمانی پوست

  در صورت ایجاد اسکار جوش نیز روش هایی ترمیم کننده ی پوست نظیر ؛ لایه برداری شیمیایی (استفاده از مواد شیمیایی ) ، لیزر درمانی ( تابش اشعه ی گرم لیزر به پوست ) ، میکرودرم ابریژن ( لایه برداری فیزیکی پوست ) و … بسیار موثر واقع خواهند شد که با توجه به نیاز پوست ، طی چند جلسه انجام خواهند شد .

  منبع :  کلینیک تخصصی جوانسازی پوست آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.