با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  جوش پیشانی و کبد
  17 نوامبر 2018 بدون نظر 999 بازدید

  جوش پیشانی و کبد از چیست

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 3]

  طبق نظر متخصصین پوست اگر جوش های صورت در طول یک‌ ماه بیش از اندازه کم و زیاد شوند احتمال دارد بروز آنها به مربوط به یکی از اندام های بدن و مشکلی در آن اندام وابسته باشد و بدن سعی نماید با بروز آکنه در ناحیه خاصی وجود این مشکل را بروز نماید بنابراین با انجام برخی از بررسی ها و آزمایش ها می توان به علت اصلی به وجود آمدن جوش ها پی برد مانند جوش پیشانی و جوش هایی که نشان دهنده مشکلات کبدی هستند. در این مطلب به بررسی جوش پیشانی و کبد می پردازیم.

  جوش پیشانی

  افرادی که بیش از حد در ناحیه پیشانی خود دچار جوش می شوند باید سیستم گوارشی خود را مورد بررسی قرار دهند و احتمالا این افراد بیش از اندازه غذاهای پر چرب و شکر مصرف می نمایند و این افراد باید در رژیم غذایی خود میوه و سبزیجات بیشتری را بگنجانند و مصرف خوراکی های مضر مانند هله هوله را کاهش دهند و باید به طور منظم ورزش نمایند تا متابولیسم بدن آنها به تعادل مناسبی دست پیدا کند و جوش ها کاهش پیدا کنند.

  راه کارهای کاهش جوش پیشانی و کبد

  – خواب کافی در شب به جلوگیری و کاهش جوش صورت و پیشانی کمک می نماید.
  – مصرف آب به اندازه کافی موجب می شود تا سیستم بدن مواد سمی را به خوبی از بدن دفع نماید.
  – ورزش کردن موجب می شود استرس و اضطراب فرد کاهش پیدا کند و بروز جوش نیز کاهش زیادی داشته باشد.
  – کاهش مصرف شیرینی و نمک موجب کاهش جوش صورت خواهد شد.
  – لوازم آرایشی و صابون های پر چرب محرک های بسیار شدیدی جهت بروز جوش در صورت و پیشانی هستند که با استفاده از صابون های ملایم و لوازم آرایشی بدون چربی و شستشوی آرایش قبل از خواب می توان از بروز مشکل جوش در پوست جلوگیری به عمل آورد.

  جوش کبد و پیشانی

  جوش کبد و پیشانی

  جوش های صورت نشانه مشکلات کبدی

  گاهی بروز جوش در نزدیکی چشم ها و بینی به دلیل عملکرد ضعیف کبد می باشد و خواب ناکافی ، استرس و رژیم غذایی فاقد مواد مغذی ضروری بدن نیز مزید بر علت می گردد تا در این نواحی جوش مداوم ایجاد شود بنابراین افرادی که به جوش در این نواحی از صورت خود دچار می شوند باید میوه ها و سبزیجات غنی از ویتامین C مانند پرتقال و فلفل شیرین مصرف کنند و نباید دیر هنگام که بدن غذا را تجزیه نخواهد کرد غذا میل کنند همچنین می توانند با ورزش کردن مستمر و پیاده روی و مصرف عرق شاتره و کاسنی به پاکسازی کبد خود و گوارش خود بپردازند.

  منبع : کلینیک تخصصی جوانسازی پوست آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.