با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  جوش کنار بینی چیست
  17 نوامبر 2018 بدون نظر 7221 بازدید

  جوش کنار بینی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 22 میانگین: 2.3]

  جوش هایی که در کنار بینی ایجاد می شوند زمانی که ریشه مو در داخل منافذ پوست گیر می کند ایجاد می شوند و برخلاف نظر برخی از افراد که عدم رعایت بهداشت را دلیل به وجود آمدن این جوش ها می دانند ایجاد آنها به عوامل مختلفی بستگی خواهد داشت اما به هر حال علت به وجود آمدن این جوش ها هر چه که باشد باعث آزردگی افرادی می شود که به این عارضه دچار شده اند و باید دید جوش کنار بینی را چطور رفع کنیم.

  جوش کنار بینی

  جوش های کنار بینی معمولا جوش های سر سیاه بزرگ و کوچک هستند که در منافذ پوست و محل رویش موهای روی پوست بینی به صورت چرکی ایجاد می شوند و در زمان ایجاد آنها چربی بسیار زیادی در روی پوست بینی ایجاد خواهد شد چون به علت چرکی بودن این جوش ها تمیز کردن بینی کار سختی خواهد بود.

  علت به وجود آمدن جوش های کنار بینی

  جوش های کنار بینی به علت ترشح بیش از چربی در پوست کنار بینی، تجمع سلول های مرده بر روی پوست و مسدود کردن منافذ پوست بینی، عدم لایه برداری مناسب پوست بینی ،نور آفتاب، استرس و فشار روحی، تغییرات هورمونی و استفاده از لوازم آرایشی و عدم شستشوی صورت قبل از خواب ایجاد می شوند و معمولا دردناک و حساس به لمس هستند و دستکاری آنها باعث بدتر شدن این جوش ها خواهد شد بنابراین در گام نخست باید خشک و سپس جای آنها برطرف گردد.

  جوش کنار بینی

  جوش کنار بینی

  درمان جوش کنار بینی

  – با تهیه کمی خمیر از جوش شیرین و چند قطره روغن نارگیل می توان ماسک پوست مناسبی جهت رفع جوش بینی قبل از خواب تهیه کرد و کنار بینی را به آرامی با آن ماساژ داد و صبح با آب ولرم شستشو داد تا طی چند روز جوش بینی رفع شود.
  – بخور دادن صورت با رزماری و بابونه و سپس استفاده از سرکه سیب بر روی پوست بینی باعث لایه برداری پوست بینی و به مرور خشک شدن جوش خواهد شد.
  – ماسک خاک رس و سرکه سیب جهت رفع جوش های صورت و بینی بسیار مناسب می باشد و به رفع چربی پوست کمک می نماید.

  – متخصصین پوست جهت درمان جوش صورت و بینی از کرم ها و لوسیون های حاوی گلیکواسید و هیدروکسی اسید استفاده می نمایند تا چربی گیر افتاده در منافذ پوست را در هم بشکنند و با رفع چربی از روی منافذ پوست به رفع جوش بینی خواهند پرداخت.

  منبع : کلینیک تخصصی جوانسازی پوست آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.