با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  حساسیت پوستی بدون خارش
  14 مارس 2019 بدون نظر 759 بازدید

  حساسیت پوستی بدون خارش

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 4]

  احساس خارش یکی از علائم شایع در انواع حساسیت های پوستی بوده که می تواند آزاردهنده باشد و زندگی روزمره ی فرد مبتلا را تحت تاثیر قرار دهد. اما گاهی اوقات هم ممکن است حساسیت پوستی بدون خارش باشد. به عنوان مثال حساسیت های دارویی به قرص های آنتی بیوتیک یا ضد تشنج ها و … می تواند باعث ایجاد بثورت پوستی شوند که بدون خارش هستند. اینترتریگو نوعی دیگر از حساسیت پوستی است که معمولا باعث خارش نمی شود. این عارضه با علائمی همچون حساس شدن، قرمزی، زخم یا شکاف پوستی و … در نواحی از پوست که تحت سایش هستند و یا نواحی مرطوب پوست ایجاد می شود. میلیاریا (عرق سوز شدن)، پیتریازیس روزاسه، عفونت های ویروسی مانند سرخک و … هم موجب ایجاد حساسیت های پوستی یا راش بدون خارش می شوند.

  درمان حساسیت پوستی بدون خارش

  چنانچه حساسیت ایجاد شده از نوع درماتیت تماسی، یعنی ناشی از تماس پوست با عامل حساسیت زا باشد، بایستی نواحی درگیر حساسیت مورد شستشو قرار گرفته و عامل حساسیت زا از فرد دور شود. در مورد حساسیت دارویی هم چنانچه فرد احساس کند بعد از مصرف دارویی جدید دچار حساسیت پوستی با این علائم شده است، باید با مشورت پزشک مصرف داروی مورد نظر را قطع کند.

  انواع حساسیت پوستی

  برای حساسیت های پوستی اینترتریگو هم خشک نگه داشتن نواحی که دچار حساسیت شده اند و همچنین پوشیدن لباس های آزاد تر و یا استفاده از پودرهای مخصوص بدن می تواند مفید باشد. برای جلوگیری از میلیاریا و بروز دانه های آبدار روی پوست هم بایستی در فصل گرما لباس خنک بپوشید و تا حد امکان در مقابل آفتاب قرار نگیرید. همانگونه که می بینید برای هر نوع حساسیت پوستی برحسب نوع و علت ایجاد آن روش درمانی خاصی در پیش گرفته می شود.

  حساسیت پوستی بدون خارش

  حساسیت پوستی کودکان

  در کودکان برخی از حساسیت های پوستی بدون خارش شایع تر است. میلیاریا از جمله مواردی است که در بین نوزادان و کودکان نسبت به بزرگسالان رواج بیشتری دارد. کودکان منافذ پوستشان کوچک تر است و احتمال بسته شدن آن ها هنگام تعرق بیش از اندازه، بیشتر می باشد. تب بالای ۳۹٫۴ درجه در کودکان هم می تواند باعث التهابات پوستی خفیف در تمام بدن و صورتی رنگ به نظر رسیدن پوست کودک شود. مواردی مانند حساسیت به پوشک، کلاه گهواره (زردی پوست سر نوزاد)، اریتما توکسیوم( راش نوزادی)و … هم ممکن است موجب ایجاد علائمی شبیه به حساسیت های پوستی در نوزادان شوند که معمولا بدون خارش هستند.

  منبع : کلینیک تخصصی جوانسازی پوست آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.