با شما تماس می گیریم...


مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

حساسیت پوستی زنان چیست
۱۳ اسفند ۱۳۹۷ بدون نظر 72 بازدید

حساسیت پوستی زنان

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

حساسیت پوستی ناشی از واکنش سیستم ایمنی بدن نسبت به مواد حساسیت زا یا آلرژن ها است که اختصاص به جنسیت یا سن خاصی ندارد و نمی توان انواعی از حساسیت ها را به جنسیت خاصی نسبت داد. با این وجود برخی از افراد بنا به عادت ها، سبک زندگی، شغل، محل زندگی، ابتلا به بیماری هایی مثل اختلالات هورمونی یا اختلالات سیستم ایمنی بدن، زمینه ی ارثی و … شانس ابتلای آن ها به برخی از حساسیت های پوستی بیشتر از دیگران می شود. بنابراین اگر بخواهیم به موارد حساسیت گروهی از افراد مثلا حساسیت پوستی زنان بپردازیم می توانیم به عوامل یا دلایلی اشاره کنیم که موجب حساسیت پوستی در زنان می شوند. آلرژی به محصولات آرایشی، حساسیت های پوستی دوران بارداری و یائسگی مواردی از این قبیل از جمله دلایلی هستند که می توانند موجب حساسیت پوستی در زنان شوند.

حساسیت پوست بدن زنان

حساسیت های پوستی بدن زنان بنا به علت به وجود آورنده ی آن می تواند علائم مختلفی از قبیل، قرمزی، سوزش، خارش، تورم، کهیرو … داشته باشد. ناسازگاری پوست بدن با محصولات بهداشتی و آرایشی نظیر کرم های اتوبرنزه که برای برنزه کردن پوست به کار می روند می توانند باعث التهاب پوست و خارش شوند. کهیر پوستی و خارش هم از موارد شایع حساسیت پوستی زنان در دوران باردای است. تماس طولانی و مکرر با مواد شوینده مثل مایع ظرفشویی و … نیز اغلب باعث خشکی ، سوزش و ترک خوردگی پوست می شوند. بارزترین نشانه ی حساسیت پوستی ناحیه تناسلی هم معمولا خارش است.

حساسیت پوستی زنان

حساسیت پوستی زنان

دلایل ایجاد حساسیت پوستی زنان

عوامل ایجاد کننده ی حساسیت های پوستی در زنان متنوع هستند. گاهی اوقات می توان دلایل ایجاد حساسیت را به سادگی تشخیص داد و گاهی هم تشخیص علت حساسیت سخت و یا غیر ممکن است. کرم های ضد آفتاب، موبر و … که با پوست بدن سازگاری نداشته باشند می توانند باعث ایجاد حساسیت های پوستی برای زنان شوند. استفاده از ژیلت برای از بین بردن موهای زائد هم می تواند حالت حساسیتی روی پوست ایجاد کند. دوران باردای، یائسگی و دیگر شرایطی که با تغییرات هورمونی در بدن همراه هستند هم ممکن است احتمال ایجاد حساسیت های پوستی را افزایش دهند. حساسیت پوستی ناحیه ی تناسلی هم در اثر عواملی از قبیل پوشیدن لباس های تنگ یا با جنس های نامرغوب، شستشوی بیش از اندازه با صابون، نوار بهداشتی های حاوی پودر جاذب و … به وجود می آید.

منبع : کلینیک تخصصی جوانسازی پوست آریا ایران نوین
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *