با شما تماس می گیریم...


مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

حساسیت پوست مردان
۱۸ اسفند ۱۳۹۷ بدون نظر 88 بازدید

حساسیت پوستی مردان

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

از آن جاییکه زنان و کودکان نسبت به مردان پوست ظریف و حساس تری دارند، شاید این گونه به نظر برسد که این زنان و کودکان هستند که بیشتر دچار حساسیت پوستی می شوند. اما حقیقت این است که حساسیت پوستی اختصاص به جنسیت خاصی ندارد و زنان و مردان زیادی در سرتاسر دنیا دچار این عارضه می شوند. به هر حال گروه های مختلفی از افراد بنا به سبک یا محل زندگی، وضعیت جسمانی و یا نوع شغلی که دارند به انواعی از حساسیت ها بیشتر مبتلا می شوند. بنابراین با توجه به اینکه اغلب این مردان هستند که در محیط های کاری سخت و حساسیت زا مشغل به کار هستند، حساسیت پوستی مردان با شغلی که دارند مرتبط است و به نوعی می توان گفت که آمار حساسیت شغلی در مردان بالا می باشد.

درمان سریع حساسیت پوستی آقایان

حدود ۲۵ الی ۳۰ درصد بیماری های پوستی شغلی و محل کار حساسیتی هستند. اولین راهکار برای جلوگیری و کنترل حساسیت های پوستی از جمله حساسیت پوستی مردان در محل کار این است که مواد حساسیت زا شناسایی شده و فرد در معرض آن ها قرار نگیرد. علائم حساسیت های تماسی معمولا پس از اینکه مواد حساسیت زا از فرد دور شوند، خود به خود و بدون نیاز به هیچ گونه درمان خاصی برطرف می شوند اما زمانی که حساسیت حاد و شدید باشد بایستی به پزشک مراجعه نمود و با داروهای موضعی، خوراکی یا تزریقی ضد حساسیت و ضد التهاب، عارضه را کنترل نمود. تماس مکرر فرد با آلرژن یا ماده ی حساسیت زا موجب تشدید حساسیت و مزمن شدن آن گردیده و درمان را سخت تر می کند.

حساسیت پوستی مردان

حساسیت پوستی مردان

دلایل ایجاد حساسیت پوستی مردان

درماتیت تماسی تحریکی و درماتیت تماسی آلرژیک از جمله شایع ترین حساسیت های پوستی شغلی هستند که ناشی از حساسیت افراد به مواد حساسیت زای صنعتی و شیمیایی مختلف می باشد. چسب های صنعتی، فرآورده ها نفتی، مصالح ساختمانی، مواد رادیواکتیو و … می توانند ضایعات پوستی حساسیتی ایجاد کنند. در درماتیت تماسی تحریکی سیستم ایمنی بدن دچار واکنش نمی شود و فقط نواحی تماس پوست با آلرژن ها دچار حساسیت می شود. اما در درماتیت تماسی آلرژیک سیستم ایمنی بدن وارد عمل می شود و علائم حساسیت پوستی گسترده تر از نواحی تماس پوست با آلرژن است. این نوع حساسیت ممکن است به مرور زمان ایجاد شود. به عبارتی این امکان وجود دارد که فردی سال ها با مواد شیمیایی مختلفی سرو کار داشته باشد و دچار حساسیت پوستی خاصی نشود اما پس از گذشت سال ها به یکباره نسبت به ماده ای حساسیت پیدا کند.

منبع : کلینیک تخصصی جوانسازی پوست آریا ایران نوین
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *