با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  خشک شدن پوست در زمستان
  24 آگوست 2019 بدون نظر 829 بازدید

  خشکی پوست در زمستان

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 0 میانگین: 0]

  با آمدن فصل زمستان و کاهش محسوس دمای هوا ، مشکلات پوستی خاصی شایع تر می شوند. این مشکلات پوستی به قرمز شدن بینی و گونه ها هنگام مواجهه با سرما محدود نمی شود. سرما و کمبود رطوبت می تواند موجب خشکی پوست شود. خشکی پوست در زمستان عارضه ای است که بسیاری از افراد آن را با شدت های مختلفی تجربه می کنند و از این بابت دچار مشکلاتی می شوند. خشکی، پوسته پوسته شدن و ترک خوردن پوست بدن به ویژه در نواحی دست، پا و صورت و همچنین تشدید اگزما از جمله عوارض و مشکلات پوستی هستند که در فصل زمستان نسبت به سایر فصل های بیشتر ایجاد می شوند.

  دلایل خشکی پوست در زمستان

  خشک و سفت ددن پوست صورت و بدن در فصل زمستان دلایل مختلفی دارد. در فصل زمستان هم دمای هوا کاهش می یابد و هم میزان رطوبت آن کم می شود. این وضعیت هوا می تواند روی پوست تاثیر بگذارد و موجب خشکی آن شود. در خانه ها نیز با روشن شدن وسایل گرمایشی دمای هوا بهتر و مطلوب تر می شود اما استفاده از همین وسایل گرمایشی در کاهش رطوبت هوا و افزایش تبخیر رطوبت پوست اثر می گذارد. استحمام طولانی مدت با آب خیلی گرم هم باعث از بین رفتن چربی طبیعی پوست و در نتیجه از دست رفتن رطوبت پوست می شود. کاهش تعریق بدن و کاهش احساس تشنگی در زمستان هم با خشکی پوست مرتبط است. بسیاری از افراد به دلیل اینکه کمتر احساس تشنگی می کنند، به قدر کافی آب نمی نوشند و از این رو بدنشان دچار کم آبی گردیده و نمی تواند رطوبت مورد نیاز پوست را تامین کند.

  خشکی پوست در زمستان

  راهکارهای حل این مشکل پوست در زمستان

  برای جلوگیری و درمان خشکی پوست راهکارهای ساده ای وجود دارد. اول از همه سعی کنید نواحی از پوستتان که بیشتر مستعد خشکی پوست است را با کرم های مرطوب کننده آبرسانی کنید. هر قدر که هوا سردتر می شود بهتر است از کرم هایی با فرمول های قوی تر استفاده کنید. رطوبت محیط خانه را نیز با کمک یک دستگاه بخور و یا حتی گذاشتن کتری آب سر اجاق گاز می توانید افزایش دهید و به حد مطلوب ۳۰ الی ۵۰ درصد برسانید. سعی کنید که آب به مقدار کافی بنوشید و سبزیحات دارای برگ های سبز تیره که خاصیت آبرسانی به پوست را دارند، بیشتر مصرف کنید. کوتاه کردن مدت استحمام و همچنین استفاده از شامپوها و صابون های ملایم تر برای شستشوی سر و بدن به کاهش خشکی پوست و عوارض ناشی از آن کمک می کند.

  منبع : کلینیک تخصصی جوانسازی پوست آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.