با شما تماس می گیریم...


مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

خشکی پوست صورت در فصل زمستان
۳۰ دی ۱۳۹۷ بدون نظر 192 بازدید

خشکی پوست صورت در زمستان

[تعداد: 1    میانگین: 4/5]

سرمای زمستان فقط باعث قرمز شدن موقتی گونه ها و بینی نمی شود. بسیاری از افراد در فصل زمستان دچار خشکی پوست می شوند. خشکی پوست صورت در زمستان عارضه ی نسبتا شایعی است . صورت از جمله نواحی از بدن است که سردی و خشکی زمستان تاثیر زیادی روی پوست آن می گذارد و باعث ایجاد مشکلاتی نظیر پوسته پوسته شدن، خارش، کدر شدن پوست و همچنین ترک خوردن لب ها می شود. چنانچه برای درمان خشکی پوست صورت کاری انجام نشود، ممکن است که این عارضه به شکل مزمن در آید و باعث سرعت یافتن روند پیری پوست و ایجاد زود هنگام چین و چروک ها شود.

دلایل خشکی پوست صورت در فصل زمستان

لایه ی بیرونی پوست حاوی سلول های مرده ای است که در مخلوطی از روغن های طبیعی تولید شده توسط لایه های زیرین پوست، قرار دارند. این روغن ها به صورت طبیعی از تبخیر رطوبت پوست جلوگیری می کنند و اجازه نمی دهند که میکروب ها و مواد مضر وارد بدن شوند. سلول های مرده ی موجود در سطح پوست و همچنین روغن طبیعی پوست هر دو دارای مقادیری آب هستند که به صافی، نرمی و انعطاف پذیر بودن پوست کمک می کند.

درباره خشکی پوست چه می دانید

خشکی پوست زمانی ایجاد می شود که تبخیر رطوبت از سطح پوست افزایش یابد و رطوبت کافی در لایه ی بیرونی پوست وجود نداشته باشد. علائم خشکی پوست معمولا در نواحی از بدن که بدون پوشش هستند و پوست ظریفی دارند از جمله صورت بیشتر خواهد بود.

خشکی پوست صورت در زمستان

علل اصلی خشک شدن پوست صورت در زمستان

در فصل زمستان که دمای هوا پایین است و رطوبت هوا از حد نرمال و مطلوب کمتر می شود، شرایط محیطی به گونه ای است پوست نتواند رطوبت کافی داشته باشد و دچار خشکی شود. استفاده از وسایل گرمایشی هم عامل دیگری برای خشک شدن پوست است؛ این گونه وسایل دمای محیط را به حد مطلوبی می رسانند اما رطوبت محیط خانه را به شدت کاهش می دهند و باعث می شوند که میزان تبخیر رطوبت از سطح پوست افزایش یابد. هر چند که شرایط محیطی در زمستان به گونه ای است که حفظ رطوبت پوست سخت تر می شود اما راه حل هایی برای این مشکل وجود دارد.علاوه بر وضعیت هوا ، کارهایی مثل شستشوی پوست با آب گرم ، استفاده از مواد شوینده ی قوی، کم توجهی به تغذیه ی مناسب و تامین آب کافی برای بدن هم در خشکی پوست صورت در زمستان تاثیر دارند.

منبع : کلینیک تخصصی جوانسازی پوست آریا ایران نوین
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *