با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  داروی قارچ سر
  28 اکتبر 2018 بدون نظر 1234 بازدید

  داروی قارچ سر

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 3 میانگین: 2.3]

  پوست سر برخی افراد به طور مرتب نیاز به خارش دارد ، به گونه ای وه فرد تا این کار را انجام ندهد ، خارش برطرف نخواهد شد ، اما علت چیست و چرا فرد دچار چنین عارضه ای می شود ؟ در همین راستا در این مقاله ، ضمن معرفی بیماری قارچ سر ، داروی قارچ سر نیز مورد بررسی قرار گرفته شده است .

  بیماری قارچ سر

  بیماری قارچ سر که کچلی قارچی ( تینه آ کپیتیس ) نامیده می شود ، یک عفونت رایج پوست سر می باشد که توسط نوعی قارچ درماتوفیت ایجاد می گردد .
  قارچ سر بیشتر در کودکان و افراد میانسان بروز می کند و شیوع آ پس از سن بلوغ زیاد نیست .

  علت قارچ سر

  قارچ سر نوعی بیماری مسری است که از طریق تماس مستقیم فرد آلوده به فرد سالم انتقال می یابد و چنانچه هر وسیله ای با پوست و موی فرد تماس داشته باشد ، می تواند موجب انتقال این بیماری به فرد سالم گردد ، از سوی دیگر تماس با حیوانات ناقل این بیماری نیز سبب انتقال قارچ سر به انسان می شوند .
  در حمام های عمومی ، استخر و … نیز انتقال این نوع بیماری بیشتر است .

  دارو برای قارچ سر

  دارو برای قارچ سر

  داروی قارچ سر

  به منظور درمان بیماری قارچ سر ، از داروهای خوراکی ضد قارچ نظیر ؛ گریزئوفولوین( Griseofulvin ) ( موثر ترین دارو ) ، تربینافین ( Terbinafine ) ، ایتراکونازکل (itraconazol ) و فلوگونازول ( Fluconazole ) ، به مدت ۴ الی ۶ هفته با تجویز پزشک متخصص پوست و مو با توجه به نوع قارچ سر ، می توان استفاده نمود .
  داروهای مورد اشاره همیشه در درمان عفونت قارچ پوست سر موثر واقع نیستند لذا استفاده از داروهای مکمل نیز به صورت هفته ای یک بار ممکن است توسط پزشک متخصص پوست و مو زیبایی تجویز گردد .
  درمان سرسختانه ی عفونت قارچ پوست سر به مدت ۸ هفته خواهد بود که ممکن است پس از درمان ، مجددا بازگردد ، با این حال جهت رفع موثر این عارضه لازم است کلیه ی وسایل شخصی فرد که در تماس با پوست و موی فرد بوده اند ، نابود شوند و تمام اعضای خانواده از شامپوی ضد قارچ استفاده کنند .

  منبع : کلینیک تخصصی جوانسازی پوست آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.