با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  درمان تیرگی پوست صورت با طب سنتی
  4 نوامبر 2018 بدون نظر 320 بازدید

  درمان تیرگی پوست صورت با طب سنتی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 4]

  بسیاری از افراد به طور ژنتیکی یا تحت تاثیر عوامل محیطی و عدم مناسب مراقبت از پوست خود دارای پوست تیره هستند و گر چه برخی از افراد با این وضعیت پوست خود کنار می آیند اما برخی دیگر همواره در جستجوی روشی جهت رفع این تیرگی هستند و معمولا انواع روش های درمانی را برای درمان تیرگی پوست خود امتحان می نمایند که ممکن است استفاده از طب سنتی یکی از گزینه های انتخابی این افراد باشد و باید ببینیم درمان تیرگی پوست صورت با طب سنتی چیست.

  علت تیرگی پوست در طب سنتی

  در طب سنتی علت تیرگی پوست افراد نوع تغذیه آنها و طب این افراد می باشد به طوری که طبق نظر متخصصین طب سنتی افرادی که طبع آنها به سمت سردی ‌و خشکی می رود پوست های تیره تر و پر لکی دارند بنابراین این افراد به دلیل طبع خود باید از مصرف غذاهایی مانند گوشت گوساله، بادمجان، سرکه، ترشیجات و غذاهای کنسروی پرهیز نمایند زیرا این مواد باعث کدری و از بین رفتن شفافیت پوست آنها خواهند شد و در مقابل باید از روغن های گیاهی و مواد طبیعی جهت شفاف سازی پوست و روشن کردن پوست خود استفاده کنند.

  قیمت درمان تیرگی پوست صورت

  قیمت درمان تیرگی پوست صورت

  درمان تیرگی پوست صورت با طب سنتی

  طب نظر متخصصین طب سنتی استفاده مداوم و مالیدن روغن کنجد و لیمو به رفع توده های چربی زیر پوست که عامل ترشح بیش از حد چربی پوست و زمینه ساز تیرگی پوست هستند کمک می نماید، خوردن خاکشیر، ترکیب عسل و روغن حیوانی، استفاده از روغن نارگیل، مصرف نان سبوسدار، گوشت بره، انگور، انجیر و سیب باعث دفع بهتر سموم از بدن و عدم تیرگی پوست می شود و به همین دلیل در طب سنتی استفاده از این مواد غذایی و پرهیز از مواد ذکر شده به مرور باعث روشن سازی پوست خواهد شد.

  درمان تیرگی پوست صورت با طب سنتی چطورانجام می شود

  درمان تیرگی پوست صورت با طب سنتی

  نکات مراقبتی از پوست در طب سنتی

  – در طب سنتی چون یکی از مهم ترین فاکتورهای تاثیر گذار بر شفافیت پوست زمان خواب می باشد به خواب به موقع در شب و عدم خواب در روز بسیار توصیه شده است.
  – در طب سنتی به ورزش کردن بسیار توصیه شده است زیرا فعالیت بدنی باعث عرق ریزی و دفع سموم بدن می شود و از این طریق مانع از بروز لک و تیره شدن پوست خواهد شد.
  – در این طب به استفاده از ماسک های گیاهی مخصوصا برای افرادی که پوست چرب دارند و مستعد بروز آکنه و تیرگی پوست هستند بسیار توصیه شده است.
  – در طب سنتی به هیچ وجه این ادعا مطرح نیست که ماسک های گیاهی و درمان های طبی باعث رفع کامل تیرگی پوست می شود بلکه این ماسک ها همواره به کم شدن لک و تیرگی پوست کمک می نمایند.

  منبع : مرکز تخصصی جوانسازی پوست آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.