با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  درمان جوش در طب سنتی
  17 نوامبر 2018 بدون نظر 281 بازدید

  درمان جوش در طب سنتی چیست

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 5]

  عارضه ی جوش پوست یکی از مورد توجه‌ترین بیماری‌ها در میان بیشتر خانم‌ها و همچنین جوانان و نوجوانان است و به دلیل تاثیرات مخرب در سلامت و زیبایی فرد ، باید با درمان های موثر برطرف گردد ، در همین راستا در این مقاله ، درمان جوش در طب سنتی مورد بررسی قرار گرفته شده است .

  علت جوش صورت

  جوش پوست به تجمع چربی در زیر سطح پوست به دلیل بسته شدن منافذ پوست که با رشد باکتری ها ، التهاب و عفونی شدن همراه است ، گفته می شود ، عوامل ژنتیکی در بروز جوش پوست موثر هستند و به دلیل تحت تاثیر قرار دادن ظاهر پوست و طولانی بودن پروسه ی درمان ، همواره سبب کاهش اعتماد به نفس فرد می شود .

  تعریف جوش در طب سنتی

  در طب سنتی جوش پوست ، یک روش جهت دفعات ضایعات بدن است ، از این رو پوست از دیدگاه این طب ، یک اندام دفعی شمرده می شود که هنگام دفع ضایعات غلیظ از بدن دچار جوش می گردد .
  در طب سنتی از جوش به عنوان ورم یاد شده است که علت های مختلفی موجب ایجاد چنین عارضه ای می گردد ، به همین دلیل برای درمان جوش ، برای افراد مختلف یک نسخه ی درمانی موثر واقع نخواهد شد .

  درمان جوش در طب سنتی

  درمان جوش در طب سنتی

  درمان جوش در طب سنتی

  در طب سنتی جهت درمان موثر و اصولی جوش ها ، توجه به کلیه ابعاد و شرایط زندگی فرد مهم می باشد و باید در رفتار و تغذیه ی فرد تغییراتی انجام شود تا بتوان جوش ها را درمان نمود ، سته ضروریه ، اصول شش گانه عبور به سلامتی است که باید این اصول شش گانه را جهت درمان در مورد افرادی که دچار جوش می‌‌باشند قدم به قدم پیش برد ، درمان‌ جوش به این روش ساده اما کاربردی است ، در واقع اصول سته ضروریه اصولی می‌‌باشد که تمامی‌‌ پزشکان طب سنتی باید به آنها آگاه بوده و درمان‌های اختصاصی به روش طب سنتی همگی بای بر مبنای این اصول انجام شوند. اصول سته ضروریه اصولی شش گانه ای هستند که نتیجه ی آن ، حفظ و بازگردانی سلامتی فرد است.
  سته ضروریه شامل ؛ هوا (و هر آنچه که بدان تعلق دارد ) ، خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها ( زیر مجموعه‌هایش مانند انواع غذاها، رعایت ترتیب در خوردن غذا و … ) ،حرکت و سکون نفسانی ( آنچه که در آن بحث می‌‌شود مانند غضب، شادی، ترس، غم و…) ، حرکت و سکون بدنی و مباحث مرتبط با آن ، خواب و بیداری و احتباس و استفراغ و مباحثی که در آن مطرح می‌‌شود مانند جماع و حیض است که جهت درمان کامل جوش متخصص طب سنتی با بررسی و علت ایجاد کننده ی جوش ها و با تصحیح و تغییرات لازم در این موارد به درمان جوش ها به کمک انواع گیاهان دارویی ، ماسک های موثر و جوشانده های سالم اقدام می کند .

  منبع : کلینیک تخصصی جوانسازی پوست آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.