با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  درمان جوش زیرپوستی
  18 مارس 2019 بدون نظر 491 بازدید

  درمان جوش زیرپوستی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 4]

  به جوش هایی که در زیر سطح پوست تشکیل شده و راهی به بیرون از آن ندارند، جوش زیر پوستی گفته می شود. معمولا این جوش ها ظاهر خیلی نمایانی ندارند اما با کشیدن دست بر روی پوست می توان آن ها را حس کرد. ورم، التهاب پوستی و درد از مهمترین نشانه های جوشش زیرپوستی است. احتمال ایجاد این جوش ها در نواحی که پوست چربی( سبوم) بیشتری تولید می کنند مانند صورت، کمر، شانه ها، قفسه سینه و گردن بیشتر است. این عارضه ی پوستی شیوع نسبتا بالایی دارد و افراد زیادی در دنیا (خصوصا افراد دارای پوست چرب) مشکل جوش های زیر پوستی را دارند. برای درمان این جوش ها روش های درمانی زیادی پیشنهاد می شود. بسته به شدت جوش های ایجاد شده می توان از روش های خانگی و یا کلینیکی برای التیام و درمان جوش زیرپوستی استفاده نمود.

  درمان جوش زیرپوستی با روش های خانگی

  اگر جوش های زیر پوستی شدت خیلی زیادی ندارند و خیلی بزرگ نیستند، می توانید آن ها را با روش های خانگی درمان کنید. البته سعی کنید از روش های خانگی مطمئنی استفاده کنید و دستورالعمل های آن ها را درست اجرا کنید. برای درمان جوش زیرپوستی به روش خانگی اولین اقدامی که بایستی انجام دهید استفاده از کمپرس گرم است. برای این کار یک حوله یا پارچه ی تمیز را با آب گرم خیس کنید و ۲ تا ۳ دقیقه روی جوش قرار دهید. این کار را روزی چند مرتبه انجام دهید.

  استفاده از عسل برای پاکسازی و زیباسازی پوست

  عسل نیز یک ضدعفونی کننده طبیعی است که می تواند باکتری های سطح پوست را از بین ببرد و از ایجاد اسکار در محل جوش جلوگیری کند. مقدار کمی عسل خام بر روی محل جوش بمالید و پس از ۱۵ دقیقه آن را با آب گرم بشویید. روزی ۲ الی ۳ مرتبه این کار را انجام دهید.

  درمان جوش زیرپوستی

  درمان جوش زیرپوستی

  درمان جوش زیرپوستی با روش های کلینیکی

  یکی از مرسوم ترین روش های پزشکان برای درمان جوش ها، تجویز داروهای آنتی بیوتیک موضعی و خوراکی می باشد که بنا به وضعیت بیمار و نوع و شدت جوش این تجویز صورت می گیرد. پاکسازی پوست و لایه برداری پوست هم روشی کلینیکی برای درمان انواع جوش ها از جمله جوش های زیرپوستی است که طی آن آلودگی های سطح پوست، پوست های مرده، کومدون های که منشا تشیکل انواع جوش ها هستند و … با روش های خاصی از پوست جداسازی یا خارج می شوند. لایه برداری و پاکسازی پوست بایستی به شکل کاملا بهداشتی و به گونه ای انجام شود که کمترین صدمه به پوست وارد شود؛ بنابراین بهترین مکان برای انجام این روش ها کلینیک های پوست می باشد.

  منبع : کلینیک تخصصی جوانسازی پوست آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.