با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  درمان جوش پیشانی در بارداری
  18 نوامبر 2018 بدون نظر 282 بازدید

  درمان جوش پیشانی در بارداری

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 3]

  جوش ها یکی از مشکلات شایع خانم ها در دوران بارداری هستند که خانم ها نسبت به وجود این جوش ها در این‌ دوران بسیار حساس خواهند شد و چون علت بروز آن را نمی دانند و همچنین به دلیل اینکه نمی توانند هر درمانی را جهت رفع آنها امتحان نمایند بسیار عصبی خواهند شد اما با شناخت علت بروز این جوش ها و روش های درمانی آن احساس بهتری خواهند داشت اما به راستی درمان جوش پیشانی در بارداری چیست.

  علت بروز جوش در دوران بارداری

  در دوران بارداری عامل اصلی بروز جوش در صورت خانم ها هورمون ها هستند و در این دوران سطح هورمون های استروژن باعث تحریک ملانویست پوست و ایجاد لک و تحریک غدد ترشح کننده چربی پوست یعنی سباسه می شوند که در نتیجه با چرب شدن زیاد پوست منافذ پوست مسدود شده و زمینه بروز باکتری آکنه در پوست محیا خواهد شد و البته رژیم غذایی خانم ها و استرسی که در این دوران به آنها وارد می شود نیز در بروز این جوش ها دخیل خواهد بود.

  درمان کردن جوش پیشانی در بارداری

  درمان کردن جوش پیشانی در بارداری

  درمان جوش پیشانی در بارداری

  – خانم ها در دوران بارداری نباید جهت رفع جوش پیشانی و صورت خود از محصولاتی که حاوی بنزوئل پروکساید، اسید سالیسیلک و رتینوئیدها هستند استفاده نمایند.
  – کرم ها و پمادهایی که حاوی سولفور ، آلفا هیدروکسی و اسید گلیکولیک هستند برای رفع جوش های پیشانی و صورت خانم های باردار بسیار مناسب و تاثیر گذار خواهند بود.
  – خانم های باردار جهت رفع جوش های خود نباید هیچ گونه آنتی بیوتیکی را مصرف نمایند.
  – جوش های دوران بارداری گر چه موقتی و گذرا هستند اما با استفاده از ماسک های خانگی به خوبی برطرف خواهند شد.
  – قرار دادن ماست، ماساژ درمانی پوست پیشانی با چند قطره روغن زیتون و نارگیل و قرار دادن ژل آلوئه ورای تازه بر روی جوش ها منجر به خشک شدن آنها و رفع شان خواهد شد.
  – خانم های باردار نباید جوش های پیشانی و صورت خود را دستکاری نمایند زیرا اثر آنها بر روی صورت باقی خواهد ماند و درمان آنها را زمان بر خواهد کرد.
  – بخور دادن صورت با بخور بابونه و رزماری به باز شدن منافذ پوست خانم های باردار و رفع جوش های پیشانی کمک خواهد کرد.

  جلوگیری از بروز جوش در دوران بارداری

  گر چه بروز لک های پوستی و جوش در دوران بارداری امری اجتناب ناپذیر می باشد و به دلیل تغییرات هورمونی ایجاد می شود اما خانم های باردار می توانند با شستشوی روزانه پوست خود با صابون ملایم ، لایه برداری پوست با مواد طبیعی و عدم مصرف غذاهای پر چرب و سرخ کردنی و پر ادویه و ورزش کردن بروز این جوش ها را کاهش دهند.

  منبع : کلینیک تخصصی جوانسازی پوست آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.