با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  درمان خانگی قارچ موی سر
  6 نوامبر 2018 بدون نظر 726 بازدید

  درمان خانگی قارچ موی سر

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 5]

  روش ها و درمان های خانگی به دلیل قابلیت دسترسی راحت و ساده و همچنین هزینه پایین ، همواره در مورد امراض و مشکلات مختلف مورد توجه افراد بسیاری قرار دارند ، در همین راستا در این مقاله ، درمان خانگی قارچ موی سر مورد بررسی قرار گرفته شده است .

  قارچ موی سر

  قارچ موی سر یک بیماری عفونی و مسری است که در اثر حمله ی قارچ درماتوفیت ایجاد می شود ، به قارچ موی سر یا کچلی پوست سر ، تینه آ کپیتیس گفته می شود که در صورت عدم درمان به موقع آن ، این عارضه گسترش یافته و همراه با دیگر عوامل آسیب رسان به موها موجب ریزش موها خواهد شد .

  درمان خانگی قارچ موی سر چیست

  درمان خانگی قارچ موی سر

  علت و نشانه های قارچ موی سر

  قارچ موی سر از حیوانات به انسان منتقل می شود و در صورتی که وسایل شخصی فرد با محل آسیب دیده نیز تماس داشته باشند ، می توانند باعث انتقال قارچ از فرد آلوده به فرد سالم گردند ، لذا یکی از راهکارهای کنترل این عارضه ، از بین بردن وسایل شخصی فرد آلوده و رعایت نکات و مراقبت های بهداشتی و حفاظتی است .
  قارچ موی سر با درگیر کردن پوست سر با توده های کوچک شروع شده و با پیشرفت آن ، یک الگوی دایره ای شکل بر روی پوست ایجاد خواهد شد که سبب خارش آزار دهنده و التهاب پوست می گردد .

  درمان خانگی قارچ موی سر

  برخی از درمان های خانگی قارچ موی سر عبارتند از :
  ● خمیر سرکه و نمک : مقداری سرکه و نمک را با هم مخلوط کرده و به شکل خمیری درآورید و آن را روی پوست آسیب دیده به مدت ۵ دقیقه قرار دهید ، انجام این درمان برای ۷ روز ، سبب رفع موثر عارضه ی قارچی پوست سر خواهد شد .

  ● ژل تازه آلوئه ورا : ساپونین موجود در آلوئه ورا سبب تسکین ناراحتی قارچ پوست سر می گردد ، کافی است ژل آلوئه ورا را از پوست آن خارج کرده و به مدت یک شب روی پوست سر قرار دهید که لازم است این کار تا ناپدید شدن ، مشکل ادامه داشته باشد .
  ● اسید لوریک موجود در روغن نارگیل با خواص ضد ویروسی و ضد قارچی‌ ، غشای خارجی چرب میکروب‌ها را حل می‌کند و آن‌ها را از بین می‌برد ، همچنین روغن نارگیل سبب نرمی و لطافت پوست شده و خارش پوست را نیز کاهش می دهد ، لذا جهت درمان ، باید به مدت یک شب روی ناحیه‌ی عفونی روغن نارگیل مالیده شود ، که در نتیجه ساختار و بقایای عفونت قارچی نابود خواهد شد .
  ● روغن زردچوبه : مواد فعالی نظیر ؛ ترمرون، آتلانتون، و زینجی‌برون به زردچوبه خواص ضد قارچی و ضد میکروبی می دهند ، لذا به کمک این روغن به راحتی می توان بر قارچ پوست سر غلبه کرد ، کافی است روغن زردچوبه را روزی سه مرتبه بر روی پوست بمالید تا تکرار کنید تا عفونت‌ به طور کامل درمان گردد .

  منبع : کلینیک تخصصی کاشت موی طبیعی  آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.