با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  درمان خشکی پوست در زمستان چیست
  24 آگوست 2019 بدون نظر 702 بازدید

  درمان خشکی پوست در زمستان

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 0 میانگین: 0]

  چنانچه با آمدن فصل زمستان دچار مشکل خشکی پوست شده اید، بایستی بدانید که تنها شما نیستید که در این فصل دچار خشکی پوست شده اید. هوای سرد و خشک زمستان تاثیر زیادی بر روی پوست می گذارد و بسیاری از افراد در این فصل دچار خشکی پوست می شوند. شدت عوارض ناشی از سردی و خشکی هوا بر روی پوست های مختلف با هم فرق می کند و کسانی که به صورت طبیعی پوست خشک تری دارند، بیشتراز دیگران درگیر مشکلات و عوارض خشکی پوست می شوند. خارش، سوزش، التهاب، پوسته پوسته شدن و ترک خوردگی از جمله عوارض شایع خشک شدن پوست در زمستان است. برای درمان خشکی پوست در زمستان کافی است که یک سری نکات مراقبتی که به افزایش یا حفظ رطوبت پوست کمک می کنند را به کار بندید تا رطوبت مورد نیاز پوست تامین شود و به حالت طبیعی بازگردد.

  محافظت از پوست خشک در زمستان

  چنانچه پوست خشکی دارید، بایستی بدانید که پوست شما نسبت به سرما و خشکی فصل زمستان آسیب پذیرتر است و نیاز به مراقبت های بیشتری دارد. شستشوی دست ها و استحمام کردن با آب گرم در این فصل لذت بخش است اما از آن جایی که باعث از بین رفتن چربی طبیعی پوست می شود، بهتر است این کار را کمتر انجام دهید و همچنین از شوینده های ملایم تری برای شستشوی پوست خود استفاده کنید. با وجود اینکه در هوای سرد تشنگی کمتر احساس می شود اما باید به اندازه کافی آب نوشید تا بدن دچار کم آبی نشود و رطوبت پوست به قدر نیاز تامین شود. برای جبران رطوبت محیط خانه و رساندن آن به حد نرمال هم می توانید از دستگاه های بخور و یا هر روش دیگری که رطوبت هوای خانه را بالاتر می برد، استفاده کنید.

  درمان خشکی پوست در زمستان

  درمان خشکی پوست در زمستان

  درمان قطعی خشکی پوست در فصل زمستان

  خشکی پوست هر شدتی که داشته باشد، خواه خفیف بوده و با درمان های خانگی قابل درمان باشد و خواه شدید بوده و نیاز باشد که به پزشک مراجعه کنید، برای درمان قطعی آن نیاز است که در هر روشی که به کار می گیرید مداومت داشته باشید تا نتیجه ی قطعی از درمان خشکی پوست در زمستان بگیرید. البته برخی از افراد که به صورت طبیعی و ذاتی پوستشان خشک تر از دیگران است با انجام روش های درمان خشکی پوست، نمی توانند مشکل پوست را به صورت قطعی درمان کنند و نیاز است که همیشه مراقب میزان رطوبت پوست خود باشند و آن را هیدراته نگه دارند.

  منبع : کلینیک تخصصی جوانسازی پوست آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.