با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  درمان ریزش مو در شیمی درمانی
  28 ژانویه 2019 بدون نظر 465 بازدید

  درمان ریزش مو در شیمی درمانی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 2 میانگین: 4.5]

  شیمی درمانی یک از روش های رایج در درمان انواع سرطان است. در اغلب اوقات این روش درمانی عوارض ناخواسته ای همچون ریزش مو را به دنبال دارد که از نظر اکثر بیماران تحت درمان با شیمی درمان، مسئله ی ناخوشایندی است. ریخته شدن موهای سر و تغییراتی که در ظاهر بیماران سرطانی ایجاد می شود می تواند در روحیه ی این افراد تاثیرات منفی داشته باشد و موجب ایجاد مشکلاتی برای حضور در خانواده یا اجتماع گردد. برای درمان ریزش مو در شیمی درمانی انجام یک سری اقدامات می تواند مفید باشد؛ البته به طور معمول پس از پایان دوره ی شیمی درمانی رشد موهای ریخته شده دوباره آغاز می شود.

  درمان سریع ریزش مو ناشی از شیمی درمانی

  با وجود اینکه در اغلب اوقات موهای ریخته شده در اثر شیمی درمانی پس از پایان پروسه ی درمان مجددا شروع به رشد می کنند، در برخی افراد سرعت رویش و رشد موها در این دوره کم تر از حد معمول است. چنانچه زمینه ی ارثی ریزش مو یا مشکل هورمونی خاصی وجود نداشته باشد، این شرایط معمولا به دلیل ضعیف بودن فولیکول های مو به وجود می آید و با تقویت فولیکول ها رشد موها به حالت طبیعی بازمی گردد.

  تقویت موهای سر با روغن خای تقویتی

  برای تقویت موها می توان زیر نظر پزشک از روغن های تقویت کننده ی مو، داروهای مکملی همچون اکوفان، هیر ویت، زینک پلاس، فرفولیک و … و یا داروهای ضد ریزش مو مثل ماینوکسیدیل استفاده نمود. بهبود تغذیه و مصرف غذاهای سرشار از پروتئین و دیگر مواد مغذی مورد نیاز مو هم به بهتر شدن روند رشد موها و برگشت آن ها به حالت طبیعی کمک می کند.

  بهترین درمان ریزش مو در شیمی درمانی

  بهترین درمان ریزش مو در شیمی درمانی

  کاهش و درمان ریزش مو در شیمی درمانی

  امروزه روش های شیمی درمانی پیشرفته تر شده اند اما هنوز هم راه حلی برای کنترل قطعی و صد در صدی ریزش مو ابداع نشده است. در حال حاضر یکی از بهترین روش هایی که برای کاهش ریزش مو در شیمی درمانی عملکرد موثری دارد، خنک نگه داشتن پوست سر برای کاهش جریان خون به فولیکول های مو حین پروسه ی شیمی درمانی است. دیگنی کپ نام یکی از انواع تجاری شده ی کلاه هایی است که پوست سر را خنک نگه می دارند. این کلاه از جنس سیلیکون ساخته شده است و جریان مایعی با دمای کنترل شده از درون آن می گذرد و پوست سر را حین شیمی درمانی خنک نگه می دارد. استفاده از دیگنی کپ ها برای خانم هایی که تحت شیمی درمانی سرطان سینه قرار گرفته اند، نتایج مطلوبی داشته و تا توانسته تا حد زیادی ریزش موی آن ها را کاهش دهد.

  منبع : کلینیک تخصصی کاشت موی طبیعی  آریا ایران نوین

  به اشتراک بگذارید  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.