با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  درمان عفونت قارچی پوست سر
  24 اکتبر 2018 بدون نظر 2792 بازدید

  درمان عفونت قارچی پوست سر

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 8 میانگین: 2.3]

  یکی از عوامل تخریب کننده فولیکول های موی سر بروز عفونت های قارچی در پوست سر می باشد و اگر افرادی که به این عارضه دچار شده اند نسبت به درمان خود به موقع اقدام نکنند علاوه بر نواحی درگیر شده با عفونت به دلیل مسری بودن عفونت قارچی تمام نواحی سر ممکن است دچار عفونت و در نتیجه ریزش مو شوند و یا این عفونت به دیگران منتقل شود اما درمان عفونت قارچی پوست سر چیست.

  عفونت قارچی پوست سر

  عفونت قارچی پوست سر نوعی عفونت شایع در پوست سر می باشد که باعث ایجاد خارش ، التهاب و جوش در پوست سر می شود و معمولا از را ه تماس با دیگران، استفاده از وسایل شخصی دیگران مانند حوله و برس و از راه حیوان آلوده به پوست سر منتقل می شود و به دلیل آسیبی که به فولیکول موها وارد می نماید باعث تخریب و ریزش آنها خواهد شد.

  عفونت قارچی در ریزش مو

  عفونت قارچی در ریزش مو

  اثرات عفونت قارچی بر روی موها

  عفونت قارچی اگر به درستی تشخیص و درمان نشود باعث ریزش مو خواهد شد و منجر به ایجاد کچلی در قسمتی یا کل سر می شود که پس از ان نیز پوست سر به رنگ خاکستری و نقاط سیاه رنگ مبدل خواهد شد و در این حالت بسیار بد پوست سر پوسته پوسته و شوره خواهد زد و بر اثر خارش زخم می گردد که این منظره از لحاظ زیبایی بسیار آزاردهنده خواهد بود.

  درمان عفونت قارچی پوست سر

  عفونت قارچی سر عارضه ای که درمان آن معمولا چند هفته زمان خواهد برد و متخصص جهت رفع این مشکل معمولا از قرص های ضد قارچ ، کرم ها و پمادهای استروئیدی استفاده نی نماید تا التهاب پوست کاهش پیدا کند و عفونت از بین رود اما در زمان درمان بیمار باید با انجام توصیه های که پزشک از لحاظ رعایت نکات بهداشت شخصی به وی می نماید در کنار استفاده از این درمان ها زمینه رفع این عفونت را فراهم نماید تا درمان وی سریعتر صورت بگیرد.

  درمان عفونت قارچی پوست سر چیست

  درمان عفونت قارچی پوست سر چیست

  نکات مراقبتی درمان عفونت قارچی پوست

  – افرادی که به عفونت قارچی پوست سر مبتلا شده اند باید قبل از استحمام از پودرهای موضعی ضد قارچ استفاده نمایند و پس از استحمام حتما سر خود را خشک نمایند.
  – این افراد باید از تعرق پوست سر خود جلوگیری کنند زیرا پوست خیس بهترین مکان برای تکثیر این قارچ ها خواهد بود.
  – باید هر روز استحمام نمایند و باید هر روز لباس و ملحفه و رو بالشتی خود را با آب گرم بشویند.
  – اگر عفونت قارچی از حیوان خانگی به آنها سرایت کرده باید در گام نخست حیوان خود را مداوا نمایند.
  – باید در مدت درمان خود از تماس مستقیم و غیر ضروری با دیگران پرهیز نمایند و اجازه ندهند کسی از وسایل شخصی آنها استفاده نماید و باید وسایل خود را دور از دسترس دیگران قرار دهند.
  – باید پس از هر بار استحمام کل وسایل شخصی را مورد شستشو قرار دهند و حمام را ضد عفونی نمایند تا عفونت به دیگران منتقل نشود.

  منبع : کلینیک تخصصی کاشت موی طبیعی  آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.