با شما تماس می گیریم...


مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

درمان منگوله های پوستی با طب سنتی
25 دسامبر 2018 بدون نظر 1358 بازدید

درمان منگوله پوستی با طب سنتی

[تعداد: 3   میانگین:  3.3/5]

افرادی که به زائده های پوستی مختلفی چون زگیل ، خال و منگوله پوستی دچار می شوند قبل از اقدام درمانی و انتخاب روش رفع این ضایعه های پوستی باید به متخصص مراجعه نماید و بدخیم و یا خوش خیم بودن آنها را مورد تایید قرار دهند که در صورت غیر سرطانی بودن این زائده های پوستی به جز درمان های جراحی و معمول پزشکی می توان از طب سنتی جهت رفع آنها کمک گرفت اما درمان منگوله پوستی با طب سنتی چگونه ممکن می گردد.

منگوله های پوستی

منگوله های پوستی زائده های گوشتی تیره و کوچکی هستند که به دلیل سایش پوست ، اضافه وزن و سایش لباس بر روی پوست نواحی گردن، زیر بغل و کشاله ران ایجاد می شوند و در موارد نادری ممکن است بر روی دستگاه تناسلی نیز ایجاد شوند اما به هر حال منگوله های پوستی زائده خطرناکی نیستند و اگر به روش مناسبی رفع شوند دیگر برگشتی نخواهند داشت و افرادی که اقدام به رفع آنها می نمایند از نظر زیبایی به وجود این منگوله ها در پوست گردن و یا بدن خود حساس می شوند که به جر درمان جراحی و یا منجمد کردن استفاده از روش های سنتی نیز یکی از راه حل های رفع این منگوله ها خواهد بود .

درمان منگوله پوستی با طب سنتی

درمان منگوله پوستی با طب سنتی

درمان منگوله پوستی با طب سنتی

– جهت درمان منگوله های پوستی قطره های مختلفی در داروخانه ها بدون نسخه به فروش می رسد که مصرف موضعی آنها طی چند روز باعث افتادن منگوله خواهد شد.
– بستن منگوله ها با نخ و جلوگیری از خون رسانی به آنها نیز موجب می گردد منگوله ها به مرور رفع شوند.
آغشته کردن منگوله ها با سرکه سیب با استفاده از پنبه طی چند روز به دلیل خاصیت اسیدی سرکه به طور کامل آنها را از بین خواهد برد.
– قرار دادن روزانه آب لیمو به دلیل داشتن اسید سیتریک طی یک تا دو هفته موجب از بین رفتن منگوله ها خواهد شد.
– سیر به دلیل خاصیت ضد قارچی قوی با قرار گرفتن بر روی منگوله ها به شرط آنکه سیر خرد شده و تازه باشد و سپس به مدت چند ساعت بر روی منگوله پوشیده گردد طی چند شب تکرار منگوله را از بین خواهد برد.

تشخیص منگوله از خال های گوشتی

منگوله زائده ای نرم و انعطاف پذیر می باشد که ممکن است مسطح و ناهموار باشد و با ساقه بسیار کوچک و کوتاهی از پوست آویزان می شود و اغلب کوچک و ریز می باشد در حال که خال های پوستی ساقه پهن و یک پارچه ای دارند و در اغلب موارد سایز آنها با چند میلی متر می رسد .

منبع : کلینیک تخصصی جوانسازی پوست آریا ایران نوین
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *