با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  درمان کردن ژنیکوماستی با بدنسازی
  15 اکتبر 2018 بدون نظر 807 بازدید

  درمان ژنیکوماستی با بدنسازی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 2 میانگین: 2.5]

  همواره استفاده از روش های درمانی که به کمک داروها ، روش های غیرتهاجمی و جراحی انجام می شود ، ضمن داشتن هزینه های جانبی ، با عوارض و خطرات زیادی همراه هستند ، لذا تا جایی که امکان دارد و موثر خواهد بود ، بهتر است از روش هایی نظیر ورزش کردن و انجام فعالیت های لازم استفاده نمود ، در همین راستا در این مقاله ، درمان ژنیکوماستی با بدنسازی مورد بررسی قرار گرفته شده است .

  عارضه ی ژنیکوماستی

  اصطلاح پزشکی بزرگی سینه در مردان که ممکن است در سنین مختلف رخ دهد ، ژنیکوماستی گفته می شود ، عارضه ی ژنیکوماستی به علت رشد بیش از حد غدد درون ریز بافت سینه است ، لذا در مواردی که بزرگی سینه ناشی از تجمع چربی در زیر پوست سینه می باشد ، ژنیکوماستی کاذب نامیده می شود .
  درمان و رفع این عارضه به دلیل ایجاد ظاهری زنانه و ظریف در مردان که سبب خجالت فرد می گردد ، مورد توجه قرار دارد ، در غیر این صورت ، این عارضه هیچ گونه تاثیر منفی بر سلامت فرد ندارد .

  علل عارضه ی ژنیکوماستی

  هنگامی که تعادل میان هورمون های زنانه استروژن و هورمون مردانه ی آندروژن در بدن مرد در اثر عواملی نظیر ؛ مصرف الکل ، هیروئین ، متادون، مارجوانا ، برخی داروها ، آنتی آندروژن ها ، داروهای ضد قارچ ، داروهای معده ، استروئید ها ( داروی غیر مجازی که ورزشکاران بدون مشورت و تجویز پزشک مصرف می کنند ) و …بر هم می خورد و در نتیجه عارضه ی ژنیکوماستی بروز خواهد کرد .

  درمان ژنیکوماستی با بدنسازی

  درمان ژنیکوماستی با بدنسازی

  درمان ژنیکوماستی با بدنسازی

  در مواردی که مشکل ژنیکوماستی برای مرد به علت تجمع چربی در زیر پوست سینه است ، می توان با بدنسازی و از طریق ورزش های خاصی مانند ، شنا و پارالل به کوچک کردن سینه ها کمک کرد ، حرکت شنا روی دست جمع بهترین حرکت جهت کاهش ژنیکوماستی خواهد بود ، همچنین دوچرخه سواری و پیاده روی تند نیز به مدت حداقل ۳۰ دقیقه در ۵ روز از هفته ، جهت کوچک کردن سینه ها موثر خواهد بود .
  جهت کاهش چربی تجمع یافته در زیر پوست سینه هرگز از پرس سینه با وزنه ی سنگین استفاده نکنید .
  در موارد شدید عارضه ی ژنیکوماستی ، تنها گزینه موثر ، روش جراحی و برداشت بافت و چربی اضافه خواهد بود .

  منبع : مرکز تخصصی جراحی زیبایی آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.