با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  درمان ژنیکوماستی با ورزش
  15 اکتبر 2018 بدون نظر 910 بازدید

  درمان ژنیکوماستی با ورزش

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 2 میانگین: 3]

  ورزش اثرات درمانی متعددی در بسیاری از امراض و مشکلات انسان دارد ، کاهش استرس و فشارهای عصبی ، ایجاد تناسب اندام، کاهش چربی بدن و … از جمله اثرات بسیار مفید ورزش منظم و روزانه است که سبب رفع و دفع بسیاری از بیماری ها از انسان می گردد ، در همین راستا در این مقاله درمان ژنیکوماستی با ورزش مورد بررسی قرار گرفته شده است .

  ژنیکوماستی

  در مردان هنگامی که برخی عوامل بیرونی با ورود به بدن باعث برهم خوردن تعادل میان هورمون زنانه و مردانه می شوند ، یک یا هر دو سینه ی مرد شروع به رشد کرده و بزرگ می شود که به این حالت ، عارضه ی ژنیکوماستی اطلاق می گردد ، این عارضه ممکن است در هر سنی حتی در نوزادان و مردان مسن نیز بروز کند و تا هنگامی که فرد دچار درد یا احساس شرمندگی از این عارضه نشود ، نیازی به درمان خاصی نیز نخواهد بود.

  درمان ژنیکوماستی

  به طور معمول به رشد غدد درون ریز بافت سینه ژنیکوماستی گفته می شود اما اگر فرد به دلیل چاقی و افزایش وزن زیاد دچار بزرگی سینه باشد به آن ژنیکوماستی کاذب اطلاق می گردد که لازم است چربی زیر پوست سینه از این ناحیه تخلیه گردد .
  در مورد رشد غدد بافت سینه ، درمان های دارویی و جراحی موثر خواهد بود که در این صورت با انجام جراحی ، بافت اضافه و رشد کرده به کمک برش تیغ جراحی از بدن تخلیه می گردد و در نهایت نیز محل برش سینه بخیه خواهد شد اما در مورد ژنیکوماستی کاذب می توان از ورزش ، لیزردرمانی و لیپوماتیک استفاده کرد و چربی های این ناحیه را کاهش داد و فرم سینه را به حالت نرمال رساند .

  درمان ژنیکوماستی با ورزش کردن

  درمان ژنیکوماستی با ورزش

  درمان ژنیکوماستی با ورزش

  از آنجا که ژنیکوماستی کاذب در اثر چاقی و یا مصرف برخی داروهای غیرمجاز که ورزشکاران مصرف می کنند ، ایجاد می گردد ، لازم است جهت درمان سریع تر داروهای غیرمجاز قطع گردد و فرد رژیم مناسبی را با مشورت از پزشک متخصص در دستور کار خود قرار دهد .
  انجام ورزش هایی نظیر ؛ شنا ( مخصوصا حرکت شنا روی دست جمع ) ، دوچرخه سواری و پیاده روی تند در کاهش چربی های کل بدن و همچنین چربی های تجمع یافته در زیر سینه بسیار موثر خواهد بود .

  انجام حرکات ورزشی در طول هفته حداقل به مدت ۵ روز و به میزان ۳۰ دقیقه به شکل مطلوبی موجب کاهش چربی و افزایش شادابی و سلامت فرد خواهد شد .
  تشخیص نوع ژنیکوماستی فرد باید توسط پزشک متخصص پس از معاینه و بررسی فرد صورت پذیرد ، لذا جهت دریافت رژیم غذایی مناسب و موثر بودن یا نبودن ورزش در درمان عارضه ی ژنیکوماستی به پزشک متخصص باید مراجعه نمود .

  منبع : مرکز تخصصی جراحی زیبایی آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.