با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  درمان کردن ژینکوماستی با تاموکسیفن
  15 اکتبر 2018 بدون نظر 367 بازدید

  درمان ژینکوماستی با تاموکسیفن

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 5]

  از آنجا که عمل های جراحی به بیهوشی ، برش پوست و عضلات ، خونریزی ، بخیه کردن و … نیاز دارند و با عوارض و خطرات زیادی همراه خواهند بود ، لذا روش های درمان دارویی و روش های غیرتهاجمی مورد توجه بیشتری قرار دارند ، در همین راستا در این مقاله ، درمان ژینکوماستی با تاموکسیفن به عنوان یک درمان دارویی مورد بررسی قرار گرفته شده است .

  عارضه ی ژینکوماستی

  بافت سینه در مردان سنین مختلف حتی در نوزادان پسر به علت برهم خوردن تعادل هورمون زنانه و مردانه ، بزرگ می شود که به علت ایجاد ظاهری زنانه در مردان بسیار ناخوشایند و خجالت آور است ، از این رو افراد بسیاری به دنبال رفع این عارضه هستند .
  ژینکوماستی اصطلاح پزشکی بزرگی سینه مردان می باشد که در موارد بسیاری بدون هیچ گونه دارویی خود به خود طی ۱ الی ۳ سال برطرف خواهد شد اما در صورت عدم رفع آن ، نیاز بع درمان های موثر خواهد بود .

  علل عارضه ی ژینکوماستی

  استروژن هورمون زنانه است و آندروژن هورمون مردانه است ، هنگامی که هورمون زنانه در اثر عوامل مختلفی نظیر ؛ مصرف الکل و دخانیات ( هروئین ، ماریجوانا و … ) ، مصرف برخی داروها ، داروهای ضد قارچ مانند کتوکونازول ، هورمون درمانی ، شیمی درمانی ، نارسایی کلیه و کبد و … بیشتر از میزان هورمون مردانه گردد ، بافت غدد درون ریز سینه شروع به رشد غیرمعمول کرده و عارضه ی ژینکوماستی بروز می کند و چنانچه پس از دو الی سه سال برطرف نگردد ، باید به پزشک متخصص جهت تجویز موثر ، مراجعه نمود .

  درمان ژینکوماستی با تاموکسیفن

  درمان ژینکوماستی با تاموکسیفن

  درمان ژینکوماستی با تاموکسیفن

  تحقیقات انجام شده نشان می دهد که مصرف ۲۰ میلی گرم از داروی تاموکسیفن به مدت ۵ سال در درمان ژینکوماستی موثر خواهد بود که در مورد ژینکوماستی خفیف تا متوسط مورد توجه قرار دارد .
  چنانچه عارضه ی ژینکوماستی ناشی از تجمع چربی در زیر پوست سینه باشد ، می توان از روش لیپوماتیک جهت تخلیه ی چربی به کمک چند برش کوچک استفاده کرد ، که از روش جراحی روشی کم عارضه تر و ایمن تر خواهد بود .

  در افرادی که عارضه ی ژینکوماستی شدید و چند سال از آن گذشته باشد ، روش جراحی گزینه ی مناسب تری خواهد بود ، در روش جراحی ، به کمک برش پوست سینه ، بافت اضافه سینه برداشته می شود و در نهایت با بخیه کردن محل محل برش ها ، جراحی تمام می شود .

  منبع : مرکز تخصصی جراحی زیبایی آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.