با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  درمان گیاهی قارچ موهای سر
  5 نوامبر 2018 بدون نظر 2155 بازدید

  درمان گیاهی قارچ موی سر

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 5 میانگین: 2.2]

  همواره استفاده از مواد طبیعی و گیاهی به دلیل عدم ایجاد عوارض جانبی ، تاثیرات مطلوب و کارآمدتر و هزینه ی کمتر مورد توجه افراد بسیاری قرار دارند ، در همین راستا در این مقاله ، درمان گیاهی قارچ موی سر مورد بررسی قرار گرفته شده است .

  قارچ موی سر

  قارچ موی سر که در واقع قارچ حمله کننده به پوست سر می باشد ، بیماری عفونی و مسری است که باعث ایجاد توده هایی دایره ای شکل در ناحیه ی پوست سر می گردد که در ترکیب با دیگر عوامل مخرب مو ، سبب ریزش موها نیز خواهد شد و باید مورد درمان قرار گیرد .
  خارش مداوم و آزاردهنده ی ناحیه ی سر از جمله نشانه های بارز این عارضه ی قارچی است .

  درمان قارچ موی سر

  جهت درمان قارچ موی سر در مراحل اولیه ی بیماری از شامپوهای ضد قارچ به مدت ۴ هفته استفاده می شود و اگر این روش موثر واقع نشود ، پزشک متخصص پوست و مو با توجه به نوع قارچ ، از برخی داروهای خوراکی نظیر ؛ گریزئوفولوین( Griseofulvin ) ( موثر ترین دارو ) ، تربینافین ( Terbinafine ) ، ایتراکونازکل (itraconazol ) و فلوگونازول ( Fluconazole ) بهره خواهد گرفت ، دوره ی مصرف این داروها ، دوره ی کوتاه مدت ۴ الی ۶ هفته ای طبق دستور پزشک متخصص خواهد بود که ممکن است با عوارضی نیز همراه باشند ، لذا مصرف این داروها بدون تجویز پزشک ممنوع است .

  درمان گیاهی قارچ موی سر

  درمان گیاهی قارچ موی سر

  درمان گیاهی قارچ موی سر

  ● گل نیلوفر آبی و شیر : مواد معدنی و اسید لینولئیک موجود در نیلوفر آبی برای پوست انسان بسیار مفید است ، این گیاه با خواص ضد باکتری و ضد قارچی‌ خود در بسیاری کرم‌های صورت نیز استفاده می‌شود ، جهت درمان بیماری قارچی ناحیه ی سر ، مقدار کمی گل نیلوفر آبی را با شیر مخلوط کنید و آن را دو یا سه بار در روز روی ناحیه‌ی آسیب دیده بمالید تا قارچ پوستی‌ درمان شود، این کار حداقل ۱۵ روز باید ادامه یابد .
  ● گیاه چریش ، گیاهی دارویی با خاصیت ضد قارچی و ضد باکتری است که تاثیر آن در درمان انواع گوناگون عفونت‌های پوستی ثابت شده است.، لذا توصیه می‌شود برای حفظ سلامتی عمومی بدن، برگ های تلخ مزه ی این گیاه جویده شود .
  پودر برگ چریش یا روغن چریش را به مدت چند روز روی ناحیه‌ی عفونی بمالید تا آثار بیماری قارچی به شکل مطلوبی درمان گردد .
  ● پاپایای نارس یا سبز در از بین بردن سلول‌های مرده‌ی پوست به خاطر وجود آنزیم‌های فراوان، به ویژه پاپئین و شیموپاپئین در این میوه بسیار موثر عمل خواهد کرد که التهاب پوستی را درمان می‌کنند و سوختگی‌ها را التیام می‌دهند ، لذا، پاپایا یک درمان اثربخش برای عفونت قارچ پوستی محسوب می گردد .

  منبع : کلینیک تخصصی کاشت موی طبیعی  آریا ایران نوین

  به اشتراک بگذارید  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.