با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  دلیل جوش روی سینه
  21 نوامبر 2018 بدون نظر 382 بازدید

  دلیل ایجاد جوش روی سینه

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 5]

  جوش ها مشکل پوستی شایعه ای هستند که ممکن است در هر نقطه از صورت و بدن ایجاد شوند و این مشکل با سطوح مختلف و درجه شدت و ضعف متفاوتی در مردان و زنان در نواحی از صورت و بدن که ترشح چربی بیشتری در آنجا از طریق پوست بروز می نماید ایجاد می شود که این جوش ها ممکن است متورم، دردناک و قرمز باشند اما دلیل ایجاد جوش روی سینه چیست.

  جوش روی سینه

  جوش روی قفسه سینه مشکلی می باشد که در بین زنان و مردان با هر سنی ممکن است رخ بدهد و گاهی این جوش ها حالت قرمزی و دردناک دارند که در صورت تماس لباس درد آنها بیشتر خواهد بود و خانم ها به جز جوش قفسه سینه به دلایل مختلف به جوش زیر سینه نیز دچار می شوند که بروز این مسئله هم به دلیل آزار دهندگی و هم به دلیل ایجاد لک باید با درمان مناسبی رفع گردد.

  دلیل ایجاد جوش روی سینه

  قفسه سینه به دلیل وجود غدد زیاد چربی بیشتر مستعد بروز جوش می باشد همچنین استرس، تغییرات هورمونی، دوران بلوغ، لوسیون های بدن، کمبود آب، رژیم غذایی ناسالم و پرچرب، لباس های خیلی تنگ و مصرف برخی داروها مانند قرص های ضد بارداری و داروهای هورمونی و استروئیدی باعث بروز آکنه و مسدود شدن منافذ پوست سینه و رشد باکتری های جوش بر روی این ناحیه از بدن خواهد شد.

  علت جوش روی سینه

  علت جوش روی سینه

  جلوگیری از بروز جوش سینه

  – پوشیدن لباس های تمیز هنگام ورزش کردن
  – استفاده از حوله تمیز و غیر مشترک
  – افرادی که مستعد جوش سینه هستند می توانند قبل از استحمام روی سینه خود کمی اسید سالیسیلک بزنند .
  – کاهش مصرف غذاهای پر چرب
  – کاهش استرس با ورزش
  – پوشیدن لباس های نخی و گشاد
  – استفاده از لوسیون های کم چرب که باعث مسدود شدن منافذ پوست نشوند.
  – استفاده از شامپو بدن ضد آکنه پس از ورزش کردن باعث می گردد از بروز جوش سینه و بدن جلوگیری شود .
  – اگر درمان ها و روش های جلوگیری از بروز جوش برای برخی از افراد مفید نباشد این افراد باید جهت دریافت درمان های قوی به متخصص پوست مراجعه نمایند.
  – یکی از بهترین روش های جلوگیری از بروز آکنه در پوست بدن و سینه استفاده نکردن از لباس های مشترک، حوله و لوازم بهداشتی می شود تا از این طریق باکتری ها به پوست دیگران منتقل نشوند.

  منبع : مرکز تخصصی جوانسازی پوست آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.