با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  دلیل جوش بعد از لیزر
  18 نوامبر 2018 بدون نظر 1260 بازدید

  دلیل جوش بعد از لیزر

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 2 میانگین: 4]

  موهای زائد مشکل میلیون ها انسان می باشند که برای رفع آنها درگیری و دردسرهای زیادی وجود دارد و به دلیل رشد سریع آنها روش های موقتی از بین بردن شان کارآیی چندانی نخواهند داشت و به همین دلیل استفاده از روش های دائمی رفع این موها مانند لیزر درمانی امروزه بسیار پرطرفدار می باشد و با اینکه عوارض بسیاری مانند ایجاد جوش را برای فرد استفاده کننده به همراه دارد و بسیار هزینه بر می باشد اما باز به روش های موقتی ترجیح داده می شود اما دلیل جوش بعد از لیزر چیست.

  دلیل جوش بعد از لیزر

  پس از اتمام جلسه لیزر درمانی که با توجه به وسعت ناحیه درمان معمولا بیشتر از نیم ساعت طول نخواهد کشید به دلیل عبور اشعه ی پر قدرت لیزر از پوست و تاثیر آن در فولیکول های مو پوست دچار حساسیت و عوارضی موقتی می گردد که ایجاد جوش نیز یکی از این عوارض می باشد و به دلیل تحریک اشعه لیزر و تولید بیش از اندازه چربی توسط پوست و مسدود شدن منافذ پوست ایجاد می شود و ممکن است به جز التهاب موجب خارج و سوزش در پوست نیز شوند که تمام این عوارض به حساسیت های پوستی بستگی خواهند داشت.

  عوارض لیزر درمانی موهای زائد برای پوست

  پس از لیزر درمانی پوست به دلیل حرارت و انرژی امواج لیزر دچار عوارضی چون قرمزی و التهاب، جوش ، بی حسی و کرختی، خارش و سوزش ، تاول های پوستی ، تغییر رنگ و در موارد نادر سوختگی می گردد که اغلب این عوارض به نوع لیزر و تنظیم درجه آن توسط متخصص بستگی خواهد داشت و معمولا پس از چند روز مراقبت به خوبی رفع خواهند شد و اثری ماندگار بر روی پوست بر جا نخواهند گذاشت.

  علت جوش بعد از لیزر

  دلیل جوش بعد از لیزر

  درمان عوارض پوست پس از لیزر درمانی

  – پس از لیزر درمانی استفاده از کرم زینک اکساید التهاب و جوش های پوستی را کاهش می دهد.
  – قرار دادن کمپرس یخ بر روی پوست محل لیزر درمانی موجب کاهش سوزش و خارش پوست و جوش های ریز خواهد شد.
  – ژل آلوئه ورا یکی از بهترین تسکین دهنده های پوست بعد از لیزر درمانی می باشد.
  – کرم ها و پمادهای ترمیم کننده زیادی در بازار وجود دارند که پس از لیزر موهای زائد عوارض این گونه لیزرها را بر روی پوست کاهش می دهند و برندهای مختلفی این کرم ها را تولید می نمایند.
  قرار دادن تکه های میوه های خنک بر روی پوست بعد از لیزر موهای زائد موجب می گردد منافذ پوست منقبض شوند و از بروز جوش در محل درمان جلوگیری شود.

  منبع : کلینیک تخصصی جوانسازی پوست آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.