با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  راه های مراقبت از پوست بدن
  29 اکتبر 2018 بدون نظر 276 بازدید

  راه های مراقبت از پوست بدن

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 4]

  پوست یکی از بزرگترین ارگان های بدن می باشد که نقش زیادی در عدم وارد شدن ویروس ها و میکروب ها به بدن ایفا می نماید و با توجه به اهمیت آن نمیتوان این عضو مهم بدن را به حال خود رها نمود و باید با توجه کردن و مراقبت از آن از بروز مشکلات فراوانی که به دلیل عدم توجه به آن بروز می نماید جلوگیری به عمل آورد اما راه های مراقبت از پوست بدن چیست.

  راه های مراقبت از پوست بدن

  – دوش گرفتن طولانی مدت با آب گرم پوست بدن را از چربی طبیعی خواهد زدود و باعث خشکی پوست بدن می باشد بنابراین پس از استحمام باید حتما بدن با آب سرد آب کشی شود .
  – افرادی که پوست بدن آنها خشک می باشد نباید بیش از یک بار در روز استحمام نمایند.
  – پوست گردن و قفسه سینه مناطقی از بدن هستند که بیشتر دچار چین و چروک و خشکی و پیری پوست می شوند بنابراین این نقاط از بدن باید پس از پاکسازی مرتب مرطوب گردد.

  – شستشوی بدن هرگز نباید با صابون های خوشبو کننده و غلیظ استفاده گردد بلکه بدن باید با صابونی که چربی اضافه دارد و پس از شستشو یک لایه مرطوب کننده بر روی پوست باقی می گذار شستشو شود.
  – پس از استحمام جهت جلوگیری از خشکی پوست دست و پا باید کرم نرم کننده بر روی این نواحی مالیده شود و با دستکش و جوراب پوشانده شود.
  – هنگام استحمام استفاده از لیف زبر باعث می شود سلول های مرده پوست رفع شود و پس از استحمام پوست بدن صاف و شفاف شود.

  روش های مراقبت از پوست بدن

  راه های مراقبت از پوست بدن

  ماسک پوست بدن

  با استفاده از موادی مانند برگ گیاه آلوئه ورا ، گریپ فروت، روغن هسته انگور، نارنج، روغن کنجد ، ماست،شیر،عسل و سرکه سیب می توان به راحتی پوست بدن را لایه برداری و آبرسانی نمود و از پیری پوست بدن جلوگیری کرد و با افزایش گردش خون در پوست بدن به مراقبت از پوست بدن پرداخت .

  حمام تغذیه کننده پوست بدن

  با استفاده از ترکیب شیر خشک، روغن هسته انگور، روغن کنجد ، جوانه گندم ، سرکه سیب ، چند کیسه چای ، نمک دریا و یخ می توان مخلوط مناسبی در هنگام استحمام تهیه کرد و با قرار گرفتن در این محلول به افزایش گردش خون و افزایش رطوبت رسانی به پوست کمک نمود و قرار گرفتن در این محلول قبل از استحمام باعث آرامش پوست و اعصاب فرد خواهد شد و از خارش پوست بعد از استحمام و خشکی آن جلوگیری می نماید.

  منبع : کلینیک تخصصی جوانسازی پوست آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.