با شما تماس می گیریم...


مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

رشد مژه ریخته شده
21 نوامبر 2018 بدون نظر 607 بازدید

رشد مژه های ریخته شده

[تعداد: 2   میانگین: 3/5]

تعداد مژه های پلک بالا حدود ۱۰۰ الی ۱۵۰ تار مو است و رشد مژه ها بسیار کند و نامحسوس است به طوری که فرد متوجه رشد آنها نمی شود ، از این رو هنگامی که یک الی دو مژه ریزش می کند ، برخی افراد بسیار نگران می شوند که آیا در محل مژه های ریخته شده ، مژه ای رشد خواهد کرد ، در همین راستا در این مقاله ، چگونگی رشد مژه های ریخته شده ، مورد بررسی قرار گرفته شده است .

بلندی و تراکم مژه

به طور ژنتیکی حداکثر میزان رشد مژه ها و پرپشتی آنها تعیین می شود ، بدین معنی که داشتن مژه هایی بلند و پرتراکم به صورت ارثی خواهد بود و با روش های خانگی و یا پزشکی نمی توان که رشد مژه ها را از حالت طبیعی آنها بیشتر کرد ، تنها در مواردی که فرد به مشکلات مژه وچار می گردد ، به کمک روش های تقویت مژه ، می توان زیبایی و پرپشتی گذشته را به مژه ها برگرداند .

رشد مژه ها ریخته شده

رشد مژه های ریخته شده

رشد مژه های ریخته شده

به طور کلی هر تار مژه از لحظه ی رشد که از فولیکول مو شروع می شود ، سه مرحله ی را طی خواهد کرد تا ریزش کند ، در واقع به تدریج با رشد مژه ی جدید ، مژه ی قدیمی به افتادن هل داده می شود ، این سه مرحله عبارتند از :
● مرحله ی آناژن :
در این مرحله مژه شروع به رشد از داخل فولیکول مو می کند که حدود ۴ الی ۶ ماه در این مرحله باقی می ماند ، میزان رشد مژه در این مرحله تعیین کننده بلندی مژه خواهد بود که به میزان زیادی به ژنتیک فرد بستگی دارد .
● مرحله ی کاتاژن :
بلافاصله بعد از مرحله آناژن ، مرحله ی کاتاژن شروع می گردد و حدود سه هفته طول می کشد ، در این فاز استراحت ، هیچ رنگ دانه ای تولید نشده و رشد مژه متوقف می شود و پایه فولیکول مو به تدریج کوچک می شود .
● مرحله ی تلوژن :
در پایان این مرحله مژه خواهد افتاد ، حدود سه تا چهار ماه مژه در فاز تلوژن می ماند ، در این حالت مژه جدید شروع به رشد می کند و با رشد خود مژه ای که در مرحله تلوژن قرار دارد را به سمت سطح پوست هل می دهد و مژه به طور طبیعی خواهد ریخت و جای آن را مژه ی جدید خواهد گرفت .
روش های خانگی افزایش رشد مژه
هنگامی که به طور مرتب و به آرامی از روغن ها و موادی نظیر ؛ روغن کرچک ، روغن بادام ، روغن هفت مغز ، چای سبز ( به صورت دم کرده ) ، روغن هسته انگور ، روغن رزماری ، روغن جوجوبا ، لیموترش (در ترکیب با روغن زیتون یا روغن کرچک ) ،روغن سیاه دانه ، روغن نارگیل ، روغن زیتون ، ژل آلوئه ورا ، سفیده ی تخم مرغ ، وازلین و … بر روی مژه ها و پوست پلک مالیده شود ، رشد مژه ها افزایش یافته و مژه هایی درخشان و زیبا حاصل خواهد شد .

رشد مژه ها

رشد مژه ها

منبع : کلینیک تخصصی کاشت موی طبیعی  آریا ایران نوین

به اشتراک بگذاریددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *