با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  رشد مژه ریخته شده
  21 نوامبر 2018 بدون نظر 934 بازدید

  رشد مژه های ریخته شده

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 2 میانگین: 3]

  تعداد مژه های پلک بالا حدود ۱۰۰ الی ۱۵۰ تار مو است و رشد مژه ها بسیار کند و نامحسوس است به طوری که فرد متوجه رشد آنها نمی شود ، از این رو هنگامی که یک الی دو مژه ریزش می کند ، برخی افراد بسیار نگران می شوند که آیا در محل مژه های ریخته شده ، مژه ای رشد خواهد کرد ، در همین راستا در این مقاله ، چگونگی رشد مژه های ریخته شده ، مورد بررسی قرار گرفته شده است .

  بلندی و تراکم مژه

  به طور ژنتیکی حداکثر میزان رشد مژه ها و پرپشتی آنها تعیین می شود ، بدین معنی که داشتن مژه هایی بلند و پرتراکم به صورت ارثی خواهد بود و با روش های خانگی و یا پزشکی نمی توان که رشد مژه ها را از حالت طبیعی آنها بیشتر کرد ، تنها در مواردی که فرد به مشکلات مژه وچار می گردد ، به کمک روش های تقویت مژه ، می توان زیبایی و پرپشتی گذشته را به مژه ها برگرداند .

  رشد مژه ها ریخته شده

  رشد مژه های ریخته شده

  رشد مژه های ریخته شده

  به طور کلی هر تار مژه از لحظه ی رشد که از فولیکول مو شروع می شود ، سه مرحله ی را طی خواهد کرد تا ریزش کند ، در واقع به تدریج با رشد مژه ی جدید ، مژه ی قدیمی به افتادن هل داده می شود ، این سه مرحله عبارتند از :
  ● مرحله ی آناژن :
  در این مرحله مژه شروع به رشد از داخل فولیکول مو می کند که حدود ۴ الی ۶ ماه در این مرحله باقی می ماند ، میزان رشد مژه در این مرحله تعیین کننده بلندی مژه خواهد بود که به میزان زیادی به ژنتیک فرد بستگی دارد .
  ● مرحله ی کاتاژن :
  بلافاصله بعد از مرحله آناژن ، مرحله ی کاتاژن شروع می گردد و حدود سه هفته طول می کشد ، در این فاز استراحت ، هیچ رنگ دانه ای تولید نشده و رشد مژه متوقف می شود و پایه فولیکول مو به تدریج کوچک می شود .
  ● مرحله ی تلوژن :
  در پایان این مرحله مژه خواهد افتاد ، حدود سه تا چهار ماه مژه در فاز تلوژن می ماند ، در این حالت مژه جدید شروع به رشد می کند و با رشد خود مژه ای که در مرحله تلوژن قرار دارد را به سمت سطح پوست هل می دهد و مژه به طور طبیعی خواهد ریخت و جای آن را مژه ی جدید خواهد گرفت .
  روش های خانگی افزایش رشد مژه
  هنگامی که به طور مرتب و به آرامی از روغن ها و موادی نظیر ؛ روغن کرچک ، روغن بادام ، روغن هفت مغز ، چای سبز ( به صورت دم کرده ) ، روغن هسته انگور ، روغن رزماری ، روغن جوجوبا ، لیموترش (در ترکیب با روغن زیتون یا روغن کرچک ) ،روغن سیاه دانه ، روغن نارگیل ، روغن زیتون ، ژل آلوئه ورا ، سفیده ی تخم مرغ ، وازلین و … بر روی مژه ها و پوست پلک مالیده شود ، رشد مژه ها افزایش یافته و مژه هایی درخشان و زیبا حاصل خواهد شد .

  رشد مژه ها

  رشد مژه ها

  منبع : کلینیک تخصصی کاشت موی طبیعی  آریا ایران نوین

  به اشتراک بگذارید  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.