با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  رشد مژه
  19 نوامبر 2018 بدون نظر 834 بازدید

  رشد مژه

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 4]

  به موهایی که روی لبه بالایی ( ۹۰ الی ۱۵۰ تار مو ) و لبه پایینی پلک( ۷۰ الی ۸۰ تار مو ) رشد می کنند ، مژه گفته می شود ، مژه ها همانند سایر موهای بدن رشد می کنند ، در واقع ژن بدن هر فردی چرخه رشد خاصی برای مژه های تعریف می کند ، در همین راستا در این مقاله ، مراحل رشد مژه مورد بررسی قراب گرفته شده است .

  چگونگی رشد کردن مژه ها

  رشد هر تار مژه از پیاز مو یا همان فولیکول مو آغاز می گردد که طی ۳ مرحله ، مژه رشد و نمو کرده و در نهایت ریزش خواهد کرد :
  ● مرحله ی آناژن :
  در این مرحله که رشد فعال مو نام دارد ، مژه رشد می کند و ۴ تا ۶ ماه در این مرحله می ماند ، میزان رشد مژه ها در این فاز تعیین کننده طول مژه خواهد بود که به میزان زیادی به ژنتیک فرد بر می گردد ، حدود ۴۰ درصد مژه های پلک بالا و ۱۵ درصد مژه های پلک پایین در هر لحظه در مرحله ی آناژن قرار خواهند داشت .
  ● مرحله ی کاتاژن :
  این مرحله که حدود ۲ تا ۳ هفته طول می کشد ،بلافاصله بعد از مرحله آناژن شروع می گردد . در این فاز استراحت که رشد این موها متوقف می شود ، هیچ رنگ دانه ای تولید نشده و پایه فولیکول کوچک می شود و به سمت سطح پوست حرکت خواهد کرد
  مرحله ی تلوژن :
  این مرحله ، افتادن مژه نام دارد ، مژه حدود سه تا چهار ماه در این فاز می ماند ، در این حالت مژه جدید شروع به رشد می کند و با رشد خود مژه ای که در مرحله تلوژن قرار دارد را به سمت سطح پوست هل می دهد و مژه به طور طبیعی خواهد ریخت .

  رشد مژه ها

  مشکلات مژه

  به طور کلی عوامل مخربی که سبب ریزش موهای سر و ابرو می گردند ، موجب آسیب رساندن به مژه ها نیز خواهند شد ، این عوامل مخرب شامل ؛ مشکلات عصبی و روانی ، استرس شدید ، اختلالات هورمونی ، مشکلات کبدی ، تغذیه ی ناسالم ، کم خونی ، کمبود آهن ، کندن بیش از حد مژه ( نوعی بیماری روانی ) ، کم کاری تیروئید و غیره خواهد بود .

  رشد مژه قیچی شده

  نگه داری از مژه

  ● مصرف مواد مغذی و ویتامین های لازم
  ● استفاده از سرم های تقویت مژه به علت داشتن ریز مغذی ها ( تهیه از داروخانه ها )
  ● کم کردن آرایش غلیظ چشم
  ● استفاده از ریمل های با کیفیت و محصولات آرایشی که به راحتی پاک می شوند .
  ● از مژه ی مصنوعی به دلیل فشاری که ریشه ی مژه ها وارد می کند ، خودداری کنید .
  ● استرس زیاد خود را کاهش دهید .
  ● نرم نگه داشتن مژه ها با روغن های ملایم مانند روغن کرچک، روغن زیتون، روغن نارگیل و بادام

  منبع : کلینیک تخصصی کاشت موی طبیعی  آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.