با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  رفع تیرگی پوست دست چطور انجام می شود
  3 نوامبر 2018 بدون نظر 421 بازدید

  رفع تیرگی پوست دست

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 5]

  شفافیت و لطافت پوست در زیبایی دست ها بسیار موثر می باشد ، لذا در اثر عوامل مخربی که پوست دچار تیرگی می گردد باید به شکل مطلوبی به رفع آن اقدام نمود ، در همین راستا در این مقاله ، رفع تیرگی پوست دست مورد بررسی قرار گرفته شده است .

  تیرگی پوست دست

  اشعه ی مضر فرابنفش خورشید ، گرد و خاک ، آلودگی های هوا ، قرار گیری در معرض مواد شیمیایی و … از جمله عوامل موثر در تیرگی پوست دست ها و پاها هستند ، اما از آنجا که افراد بیشتر به پوست صورت توجه می کنند ، لذا هنگامی که تیرگی دست و پاها زیاد می شود ، تازه فرد متوجه تغییر رنگ پوست این نواحی می گردد و به دلیل جلوه ی ناخوشایندی که ایجاد می شود باید به رفع تیرگی پوست دست اقدام کرد .

  رفع تیرگی پوست دست با روش های خانگی

  ● لیموترش : حالت اسیدی لیموترش یک سفید کننده‌ی طبیعی محسوب می شود و از سوی دیگر، لیموترش سرشار از ویتامین C بوده و باعث لایه برداری پوست می شود در نتیجه رنگ پوست روشن و شفاف خواهد شد و برای رشد سلول‌های جدید پوست نیز مفید است ، لذا بر روی یک عدد لیموترش دو نیم شده ، کمی شکر روی بپاشید و با آن پوست را ماساژ دهید تا سلول‌های مرده و آلودگی‌ها برداشته شوند ، ۱۰ دقیقه صبر کرده و در نهایت نیز دست ها را آبکشی کنید.
  هفته‌ای یک بار این کار را انجام دهید تا تیرگی پوست دست ها برطرف گردد ، بعد از انجام هر بار ، باید جهت جلوگیری از خشکی پوست دست ها از کرم مرطوب کننده استفاده کرد .
  ● مقداری آب لیموی تازه را با مقداری عسل ترکیب کرده و آن را به دست‌ ها بمالید، ۱۵ دقیقه صبرکنید و در نهایت آبکشی کنید ، روزی دو بار می‌توانید از این ترکیب استفاده کنید و یک تا دو ساعت نیز از قرار گیری در معرض نور خورشید اجتناب کنید .

  رفع تیرگی پوست دست

  رفع تیرگی پوست دست

  رفع تیرگی پوست دست با روش های پزشکی

  مراجعه به پزشک متخصص پوست با روش هایی چون ؛ کرم های موضعی سفید کننده و لایه بردار باعث رفع تیرگی پوست دست ها خواهد شد .
  همچنین در موارد شدید نیز می توان از لایه برداری شیمیایی جهت برداشت سلول های مرده و تازه سازی پوست دست ها برای فرد استفاده کرد ، به طور کلی لایه برداری پوست دست ها با توجه میزان تیرگی پوست با روش ها و مواد مناسب توسط پزشک متخصص انجام می شود .

  منبع : کلینیک تخصصی جوانسازی پوست آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.