با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  پتوز پلک
  31 جولای 2018 بدون نظر 501 بازدید

  بهترین روش برای درمان پتوز پلک پایین 

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 4]

  داشتن ظاهری طبیعی در چشم ها  و پلک خواسته هر فردی می باشد زیرا چشم هایی زیبا و بی نقص زیبایی چهره را چندین برابر افزایش می دهد ، برخی از افراد به طور مادرزادی یا بر اثر بالا رفتن سن دچار افتادگی پلک بالا و پایین می شوند که به این عارضه پتوز گفته می شود اما بهترین روش برای درمان پتوز پلک پایین  چه روشی می باشد.

  پتوز پلک

  افتادگی و شل شدگی پلک که در اصطلاح پزشکی به آن پتوز گفته می شود هم در پلک بالا و هم در پلک پایین ایجاد می گردد، افتادگی پتوز پلک ها ممکن است در یک پلک یا هر دو پلک بر اثر عوامل مادرزادی یا بالا رفتن سن ایجاد گردد که این امر هم در زیبایی چشم ها تاثیر خواهد گذاشت و هم فرد در دید خود با مشکل مواجه می شود بنابراین باید روشی برای درمان آن اتخاذ گردد.

  بهترین روش درمان پتوز پلک

  گرچه برخی از پزشکان برای درمان افتادگی پلک یا همان پتوز از تزریق بوتاکس استفاده می نمایند اما این روش به دلیل موقتی بودن و عوارض آن و حساسیت چشم ها چندان مورد توجه نمی باشد و بهترین روش برای رفع پتوز و افتادگی پلک بالا و پایین انجام جراحی می باشد که این عمل بر روی عضلات بالا برنده پلک انجام می گیرد ، در این جراحی که نتایج آن دائمی می باشد پلک رو به بالا کشیده می شود تا چشم ها ظاهری طبیعی و یکدست پیدا کنند .

  جراحی افتادگی پلک که عملی بدون درد می باشد با بی هوشی عمومی انجام می گیرد و بیمار بعد از عمل می تواند با رعایت نکات توصیه شده توسط جراح به فعالیت های عادی خود مشغول شود.

  روش درمان پتوز پلک

  عوارض جراحی پتوز پلک

  در جراحی پتوز پلک به طور طبیعی پلک دچار تورم ، کبودی و سفتی می گردد که این عوارض گذرا می باشند و بیمار برای رفع آنها می تواند از کمپرس یخ استفاده کند اما در موارد شدید ممکن است پلک دچار خونریزی ، عفونت محل جراحی و نامتقارن شدن گردد که عدم ایجاد این  موارد به تبحر جراح بستگی خواهد داشت.

  در جراحی پتوز پلک جراح به منظور رفع افتادگی پلک پایین عضله لواتور پلک را با استفاده از تاندون های آن بالا خواهد کشید و اگر بیمار در پلک پایین خود چربی اضافه نیز داشته باشد همزمان با جراحی آنها را نیز از پلک خارج خواهد کرد، در این جراحی جراح ابتدا برش های کوچکی را در پلک ایجاد می کند و عضله بالابرنده پلک را با وسیله کوچکی می کشد تا پلک بعد از جراحی به خوبی در جای خود قرار گیرد و افتادگی آن اصلاح شود.

  منبع : مرکز تخصصی جراحی زیبایی آریا ایران نوین

  برچسب ها
  به اشتراک بگذارید  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.