با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  روش های شیمیایی لایه برداری پوست
  11 نوامبر 2018 بدون نظر 430 بازدید

  روش های شیمیایی لایه برداری پوست

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 3]

  گاهی آنقدر لایه های پوست دچار مشکلاتی مانند تیرگی، تجمع سلول های مرده، آکنه و جای جوش می شوند که با استفاده از لایه برداری خانگی و با استفاده از کرم ها و اسکراب های معمولی قابل لایه برداری و پاکسازی نمی باشند و به پیلینگ شیمیایی و رفع لک و مشکلات پوستی نیاز خواهد داشت اما روش های شیمیایی لایه برداری پوست چیست.

  لایه برداری شیمیایی پوست

  به فرآیندی که طی آن با استفاده از مواد شیمیایی مخصوص با غلظت های مختلف سلول های مرده سطح پوست و لایه های متفاوت پوست برداشته می شوند پیلینیگ یا لایه برداری شیمیایی پوست گفته می شود زیرا با بالا رفتن سن قدرت پوست در دفع سلول های مرده خود کاهش پیدا می کند و به عامل بیرونی جهت این کار و رفع مشکلات خود نیازمند می باشد و طی یک فرآیند شیمیایی مشکلات پوستی با برداشتن لایه های پوست کاهش پیدا می کند.

  روش های شیمیایی لایه برداری پوست

  در طی لایه برداری پوست با استفاده از مواد شیمیایی ، اسیدها و آنزیم های خاص یک سوختگی شیمیایی خفیف تا قوی کنترل شده در پوست ایجاد می شود و پس از رفع سلول های مرده و جدا شدن لایه های پوست ، پوستی سالم و جوان پدیدار می شود که این لایه برداری به سه روش زیر انجام می پذیرد؛
  لایه برداری عمیق:
  این نوع لایه برداری قوی ترین لایه برداری پوست با استفاده از اسیدها و آنزیم های بسیار قوی می باشد که در مورد چروک پوستی عمیق، آفتاب سوختگی، جای لک و جوش، و ضایعات شدید پوستی کاربرد دارد.
  لایه برداری متوسط:
  در این نوع لایه برداری عمق نفوذ مواد لایه بردار شیمیایی به نسبت لایه برداری عمیق کمتر می باشد و این نوع لایه برداری در مورد رفع اسکار، خطوط پوستی و تغییر رنگ پوست کاربرد دارد.
  لایه برداری سطحی:
  لایه برداری سطحی پوست در لایه اپیدرم پوست انجام می گیرد و برای رفع چروک خفیف پوست، تیرگی پوست و جوش های قدیمی مناسب باشد.

  روش های شیمیایی لایه برداری پوست چیست

  روش های شیمیایی لایه برداری پوست

  کاندیدای لایه برداری شیمیایی پوست

  تمام افرادی که به تیرگی پوست، لک، جای جوش و آفتاب سوختگی دچار هستند می توانند پیلینگ شیمیایی پوست را در سطح خفیف و متوسط خود انجام دهند اما افرادی که به مشکلاتی مانند چین و چروک، اسکار و آفتاب سوختگی شدید دچار شده اند و قصد لایه برداری عمقی پوست خود را دارند باید به دلیل عوارض لایه برداری و احتمال سوختگی شدید پوست و دقت در انتخاب مواد و اسیدهای مورد استفاده این کار را نزد متخصص صورت بدهند و از انجام این کار توسط افراد غیر متخصص خودداری نمایند.

  منبع : مرکز تخصصی جوانسازی پوست آریا ایران نوین
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.