با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  روش fit کاشت مو چیست
  19 نوامبر 2018 بدون نظر 786 بازدید

  روش fit کاشت مو

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 5]

  از زمانی که کاشت مو به عنوان یک روش زیباسازی و رفع دائمی کم پشتی و طاسی موی سر مطرح شده است روش های مختلفی جهت کاشت مو به کار گرفته شده است که برخی در گذر زمان دچار تکامل شده اند و برخی دیگر منسوخ شده اند که یکی از روش های تکامل یافته روش fit می باشد که این روش کاشت مو شرایط منحصر به خود را دارد اما روش fit کاشت مو چطور انجام می شود.

  به طور کلی می توان گفت ، در ایران ، عمل کاشت موها برای افرادی که ریزش موی شدید دارند و موهایشان تنک و بسیار کم پشت شده تجویز می شود و این کار توسط پزشکان و تخصصان زیبایی یا جراحان عمومی در کلینیک های کاشت مو انجام می شود. اگر عمل کاشت مو انجام شود و بعد از گذشت یک سال ریزش موها ادامه داشته باشد، منظره بسیار زشتی ایجاد می کند و بیمار برای انجام روش های ترمیم مو هدایت می شود. روش FIT کاشت مو یکی از متداول ترین روش های کاشت مو است که ناحیه دهنده مو که اغلب پشت سر است را با بانچ یا تکنیک شکاف انتخاب و برداشته می شود و از آن ناحیه به ناحیه گیرنده مو که می تواند جلوی سر یا وسط سر یا هر ناحیه ای که دجار کم پشتی و ریزش یا طاسی شده باشد منتقل می شود.

  روش های غیر جراحی کاشت مو

  روش های غیر جراحی کاشت مو

  روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دراد ولی می توان گفت روش های غیرجراحی کاشت مو مزایای بیشتری دارند و افراد بیشتر به این روش ها ترغیب می شوند.البته روش های غیرجراحی کاشت مو برای تیم پزشکان هم آسانتر است . این عمل حدود ۱ تا ۳ ساعت طول می کشد ولی کم پشتی موها از معایب روش های غیر جراحی کاشت مو است.

  روش fit کاشت مو

  در کاشت مو به روش fit برداشت و کاشت موها به کمک ابزاری به نام پانچ دستی انجام می پذیرد که قطری حدود یک میلی متر دارد و با حالت دورانی وارد پوست ناحیه برداشت موها در پشت سر خواهد شد و پس از جمع آوری گرافت موها به همان شیوه گرافت ها را در محل جای از مو در ناحیه جلوی سر خواهد کاشت که این کار که به دقت بالایی نیاز دارد توسط تکنیسین های کاشت مو و با نظارت متخصص کاشت انجام خواهد گرفت.

  روش fit کاشت مو

  مزایای کاشت مو به روش fit

  – با کاشت مو به روش fit نسبت به روش fut کاشت مو امکان برداشت و کاشت موهای بیشتری در یک جلسه وجود دارد.
  – کاشت مو به این روش بدون انجام جراحی و بر جا ماندن زخم و اسکار بر روی پوست پشت سر و ناحیه گیرنده انجام می پذیرد.
  – این روش کاشت مو برای افرادی که بانک موی کم تراکمی دارند بسیار مناسب خواهد بود.
  – پس از کاشت مو با روش fit خونریزی پوست سر بیمار بسیار کم خواهد بود و به پانسمان کردن سر نیاز نخواهد بود.
  – از دیگر مزایای کاشت مو به روش fit عدم نیاز به دوره استراحت طولانی مدت پس از کاشت مو می باشد.

  مزایای روش FIT کاشت مو

  مزایای روش FIT کاشت مو

   

  معایب کاشت مو به روش fit

  جلسات کاشت مو با این روش بسیار زمان بر و طولانی مدت هستند و به همین دلیل ممکن است کیفیت موهای کاشته شده در ساعات پایانی کاشت مانند ساعات اولیه بالا نباشد ، در کاشت مو به این روش در حین برداشت موها با پانچ ممکن است به فولیکول موها آسیب وارد شود، کاشت مو به این روش به دلیل زمان بر بودن مراحل کاشت برای بیمار خسته کننده خواهد بود و پس از کاشت مو به روش fit به دلیل محدودیت در برداشت و کاشت موها به دو یا سه جلسه کاشت مو نیاز خواهد بود و به دلیل استفاده از پانچ احتمال انتقال عفونت به فولیکول های مو وجود خواهد داشت که بروز این عفونت موفقیت کاشت مو را با خطر مواجه خواهد کرد.

  متقاضیان روش FIT کاشت مو

  متقاضیان روش FIT کاشت مو

  حال سوال مهمی در این زمینه پیش می آید که آیا روش FUT جایگزین خوبی برای روش FIT کاشت مو شده است؟

  جواب این سوال منفی است. زیرا همه افرادی که از روش FUT کاشت مو استفاده می کنند ، ریشه موهای قوی و مقاومت پوست لازم و کافی نداشته باشند . البته که همه افراد مایلند با روش های غیر جراحی کاشت مو آشنا شوند و به کار ببرند پس راه حل مناسبی برای این مشکل وجود دارد و استفاده از روش FUT + FIT کاشت مو است. متخصصان پوست و مو و زیبایی توصیه می کنند افرادی که از طاسی زیاد در ناحیه سر رنج می برند از ترکیب این دو روش کاشت مو استفاده کنند ، با این روش ترکیبی ۶۰۰۰-۹۰۰۰ تار مو کاشته می شود.

  خوب است بدانید تعداد فولیکول های برداشته شده در روش FIT کمتر از روش ترکیبی FUT , FIT می باشد. اگر تعداد فولیکول های برداشته شده از پشت سر زیاد باشند ، میزان خالی شدن موها در آن ناحیه بسیار به نظر می آید و این غیر طبیعی به نظر می رسد البته بانک مویی فرد برای انتخاب روش کاشت مو از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

  متخصصان زیبایی کلینیک معتقدند برداشتن موهای ریش یا سینه و گذاشتن این موها در سر روش مناسبی نیست چون این موها مناسب سر نیستند چون این موها میزان رشد مناسبی ندارند.

  خط مو در کاشت موی FIT چطور تعیین می شود؟

  خط مو در زیبایی فرد تاثیر زیادی دارد. افرادی که کاشت مو انجام می دهند باید در مورد میزان جلو یا عقب بودن خط موها اطلاعات کافی داشته باشند. خط مو در حقیقت جای رویش موها است که نباید خیلی جلو و خیلی عقب باشد و باید نامنظم و شکل زیگزاگ داشته باشد. تعیین خط مو باتوجه به سن وهمچنین ترکیب صورت فرد تعیین می شود.

  ما در این صفحه از سایت اطلاعات جامع و کاملی درمورد روش fit کاشت مو ارائه دادیم. متقاضیان کاشت مو می توانند با مقایسه روش های کاشت مو و همچنین گرفتن مشاوره از پزشکان و متخصصان زیبایی پوست و مو ، بهترین و مناسب ترین روش را برای انجام کاشت مو با توجه به شرایط خود برگزینند.

  کاشت مو به روش fut ، کاشت مو به روش sut ، کاشت مو به روش hrt

  منبع : کلینیک تخصصی کاشت موی طبیعی  آریا ایران نوین

  به اشتراک بگذارید  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.