با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  رویش مو بعد از شیمی درمانی
  22 مارس 2019 بدون نظر 1103 بازدید

  رویش مو بعد از شیمی درمانی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 4]

  ریزش مو یکی از نگرانی های مهم افراد مبتلا به سرطان برای انجام دوره های شیمی درمانی می باشد. با وجود اینکه هدف از شیمی درمانی از بین بردن سلول های سرطانی بدون آسیب رساندن به بافت های سالم بدن است اما از آن جایی که سلول های ریشه ی مو بسیار فعال هستند و قدرت تکثیر بالایی دارند، تحت تاثیرداروهای شیمی درمانی قرار گرفته و به این ترتیب ریزش مو پس از شیمی درمانی ایجاد می شود. همه ی کسانی که شیمی درمانی انجام می دهند دچار ریزش مو نمی شوند و در کسانی هم که دچار ریزش مو می شوند معمولا الگو و شدت ریزش مو غیر قابل پیش بینی است. به هر حال چیزی که جای امیدواری دارد این است که این ریزش مو موقتی است و امکان رویش مو بعد از شیمی درمانی برای اغلب افراد وجود دارد.

  امکان رویش مو پس از شیمی درمانی

  موهایی که در اثر شیمی درمانی ریخته می شوند معمولا یک الی سه ماه پس از پایان دوره ی شیمی درمانی دوباره از پوست سر می رویند. موهای تازه روییده شده غالبا کرکی هستند. در اولین موج رویش، ممکن است که موهای جدید از نظر رنگ و یا جنس با موهای طبیعی و عادی فرد تفاوت های داشته باشند. وز شدن یا فر شدن موها یکی از حالت های رایج رشد مو پس از شیمی درمانی است و بازگشت موها به حالت عادی در افراد مختلف ممکن است یک سال یا بیشتر زمان ببرد.

  رویش مو بعد از شیمی درمانی چطوراست

  رویش مو بعد از شیمی درمانی

  روش های رویش موهای ریخته شده در شیمی درمانی

  کسانی که در حالت طبیعی سرعت رشد موهایشان خوب است، معمولا پس از شیمی درمانی هم سرعت رویش و رشد موهایشان خوب است و برای رویش مجدد موهایشان نیاز به هیچ گونه اقدام خاصی نیست. در برخی دیگر از افراد سرعت رویش مو بعد از شیمی درمانی بسیار پایین است و موهایی که می رویند بسیار تنک و ضعیف هستند. در چنین شرایطی برای سرعت بخشدن به روند رشد موها و برگشتن آن ها به حالت طبیعی بایستی به تقویت موها کمک کنیم چرا که در بیشتر مواقع عدم رشد موها ناشی از ضعیف بودن بدن و ریشه ی مو است.

  تاثیر روغن های تقویت کننده موها برای تقویت مو

  استفاده از روغن های تقویت کننده ی مو، مصرف مکمل های تغذیه ای نظیر هیر ویت، اکوفان، زینک پلاس و … و یا استفاده از محلول موضعی ماینوکسیدیل از جمله روش های تقویت مو هستند که ممکن است پزشک برای تقویت مو آن ها را توصیه کند.

  منبع : کلینیک تخصصی کاشت موی طبیعی  آریا ایران نوین

  به اشتراک بگذارید  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.