با شما تماس می گیریم...


  مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

  ریزش مو براثر محکم بستن موها
  1 آگوست 2018 بدون نظر 777 بازدید

  چگونه می توان از ریزش موی کششی جلوگیری کرد

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 3]

  بسیاری از عادت های غلط  بستن موها در خانم ها باعث می گردد تا به ریشه مو فشار وارد شود و فولیکول مو ضعیف گردد و مو دچار ریزش شود اما چگونه می توان از ریزش موی کششی جلوگیری کرد؟

  ریزش موی کششی

  ریزش موی کششی به معنای ریزش مو بر اثر کشش بیش از اندازه موها می باشد که این امر بیشتر در خانم ها به دلیل عادت بد سفت بستن موها رخ می دهد، در ریزش موی کششی کنترل ریزش مو کار بسیار آسانی می باشد زیرا ممکن است کشش بیش از اندازه و طولانی موها باعث از بین رفتن فولیکول مو به طور دائم گردد و موجب ایجاد طاسی در خانم ها شود.

  در ریزش کششی مو رویش موها بعد از مدتی دوباره آغاز می گردد اما اگر حالت غلط بستن موها ادامه داشته باشد این امر منجر به تخریب فولیکول مو و عدم رشد دائمی موها خواهد شد بنابراین با انجام اقدام به موقع باید از لروز این مشکل جلوگیری شود.

  ریزش موی سر

  ریزش موی سر

  جلوگیری از ریزش مو کششی

  برای جلوگیری از ریزش مو کششی باید از بستن محکم موها به حالت دم اسبی یا بافتن آنها و گیر دادن موها با کلیپس و گل سر که باعث کشیده شدن بیش از حد موها می شود خودداری نمود و نباید موها را بیش از حد پیچاند و افرادی که به بستن محکم موهای خود عادت دارند به علت فشار وارده به موها باید این کار را کنار بگذارند، عادت غلط کشیدن موها و محکم بستن موها باعث ریزش مو مخصوصا در نواحی اطراف شقیقه ها و کنار گوش می شود و به مرور اطراف این نواحی خالی و خط رویش موها به عقب خواهد رفت که این امر در زیبایی چهره خانم ها تاثیر نامطلوبی خواهد داشت.

  ریزش موی کششی

  ریزش موی کششی

  افرادی که دچار ریزش موی کششی می شوند به علت نازک شدن تارهای مو اگر دلیل مشکل ایجاد شده در موهای خود را برطرف ننمایند و حالت بستن موهای خود را عوض نکنند به طاسی کششی دچار خواهند شد و ممکن است موهای ریخته شده آنها با هیچ درمانی هرگز رشد مجددی نداشته باشد.

  یکی از عوارض بستن موها به صورت فشرده و محکم کاهش تراکم موها به مرور زمان می باشد که فرد می تواند با عوض کردن مدل بستن موهای خود به راحتی از بروز ریزش مو در نواحی مختلف سر خود جلوگیری نماید.

  منبع : کلینیک تخصصی کاشت موی طبیعی  آریا ایران نوین

  به اشتراک بگذارید  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.